Novinky

Povinné kvóty na ženy ve vedení firem jsou nesmysl

Středa, 22 Červen 2022 00:00

Od roku 2026 budou dle nařízení EU povinné kvóty pro ženy ve vedoucích pozicích. Dle návrhu by 4 z 10 šéfů ve firmách měly být ženy. Dle průzkumu nevnímají Češi zmíněné kvóty pozitivně, jelikož pro ně nejsou cestou, jak ženy do vedení dostat. A jak se k této otázce staví Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport?

kk-u-autobusů-2 optimized

Číst dále: Povinné kvóty na ženy ve vedení firem jsou nesmysl

   

Dnes si připomínáme Světový den uprchlíků

Pondělí, 20 Červen 2022 00:00

Od roku 2000 si každoročně 20. června připomínáme Světový den uprchlíků. Osudy lidí, kteří musí utíkat před nepříznivým osudem ve své zemi, se při dnešní situaci na rusko-ukrajinské hranici misí i s našimi osudy. ICOM transport pomohl najít bydlení a práci 35 rodinám našich zaměstnanců, kteří zde nalezli útočiště před válkou na Ukrajině.

ccccc

Číst dále: Dnes si připomínáme Světový den uprchlíků

   

ČSAD Ústí nad Orlicí pomáhá Pardubickému kraji

Čtvrtek, 16 Červen 2022 07:20

Vedení Pardubického kraje nás požádalo o pomoc s přepravou cestujících v současném výpadku dopravní obslužnosti. V pátek posílíme oblast čtyřmi autobusy ICOM transport, které budete vídat v oblasti Lanškrounska a Orlickoústecka.

nnnn

Číst dále: ČSAD Ústí nad Orlicí pomáhá Pardubickému kraji

   

Dopis Kateřiny Kratochvílové zaměstnancům ČSAD Ústí nad Orlicí

Středa, 01 Červen 2022 12:28

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovoluji si Vás oslovit v návaznosti na ukončení dopravní obslužnosti kraje naší společností ČSAD Ústí nad Orlicí a s tím na související nepravdivé informace, které v současné době kolují nejen Vaším kolektivem. Bez znalosti skutečné situace tyto informace mnohdy nedávají smysl a ráda bych předešla případným dezinformacím.

Od prosince roku 2021 komunikujeme se společností BusLine o pronájmu našich prostor pro budoucí využití v dopravní obslužnosti kraje. Pronájem se měl týkat řidičských a dispečerských místností, ubytoven, sociálních zařízení, parkovacích ploch, ale také tankování a mytí autobusů. Se společností Busline jsme se domluvili na podmínkách i ceně, kam jsme promítli množstevní slevu.

Protože se blíží termín 12.6.2022, vyzvali jsme opakovaně dopravce BusLine, aby již zaslal podepsané smlouvy. Jaké bylo překvapení, když jsme se poslední týden v květnu dozvěděli, že naše dohoda neplatí, tzn. tankování, mytí vozidel a z již dříve smluvených prostor požadovali jen třetinu, avšak za cenu množstevní slevy.

Jednání společnosti BusLine považujeme za neseriózní. Společnost BusLine oslovila nás, ne naopak. ČSAD Ústí nad Orlicí prostory rezervovalo a odmítalo jiné zájemce o pronájem. Po dlouhém rozhodování, ovlivněném i špatnou zkušeností se společností týkající se platební morálky, jsme se rozhodli od smlouvy ustoupit.

Je nám líto, že prostory, které jsme pro Vás během více než 20letého působení v Pardubickém kraji vybudovali, nebudete moci i nadále využívat ve standardech, na které jste byli doposud zvyklí. Za poslední roky jsme do rekonstrukcí společných prostor a autobusových nádraží investovali více než 50 milionů korun.

Nakonec bych ráda upozornila, že autobusová nádraží slouží primárně pro dopravní obslužnost kraje, měst a obcí a vždy autobusy jakéhokoliv dopravce na nádraží vpustíme. Není smyslem našeho podnikání znepříjemňovat život řidičům ani cestujícím.

Považovala jsem za nutné Vám, našim zaměstnancům, celou situaci vysvětlit.

Přeji Vám i nadále mnoho úspěchů v pracovním ale i osobním životě.

Kateřina Kratochvílová
Předsedkyně představenstva

   

Na Den s ICOM přišlo přes tři stovky návštěvníků

Pondělí, 23 Květen 2022 00:00

Víte, jak lehce se řídí autobus? Myslíte, že je těžké rozjet se s kamionem? Své by o tom mohly říct tři stovky návštěvníků, kteří v sobotu zavítali do areálu firmy ICOM transport. Sluníčko nám přálo, naši návštěvníci byli v dobré náladě a vozy se celý den nezastavily.

fffff

Číst dále: Na Den s ICOM přišlo přes tři stovky návštěvníků

   

Strana 1 z 46

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 102

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.