Sbírka víček pro nemocného Davídka úspěšně končí

Řidiči autobusů na všech linkách dopravního koncernu ICOM transport od konce dubna vybírají víčka od pet lahví na pomoc šestnácti měsíčnímu Davídkovi, který od narození trpí hypotonickým syndromem. Podařilo se už vybrat více jak 8 tun víček a výdělek sbírky je nyní 120.000,- Kč. Sbírka víček tak 30. září skončí.


Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, k úspěšnosti sbírky dodává: „Jsme velice rádi, že jsme mohli takto pomoci Davídkovi a vážíme si všech, kteří nebyli pohodlní a víčka do autobusů donesli. Cílem bylo vybrat částku kolem 100 tisíc a to se podařilo.“

Ve všech autobusech koncernu ICOM transport jsou stále tašky, do kterých se víčka od cestujících vybírají do 30.9. Každý kdo chtěl pomoci a víčka doma shromažďoval, je může do tohoto termínu donést. Od 1.10. tašky z autobusů zmizí a víčka vybírána nebudou. Tato skutečnost platí pro všechny vozy koncernu ICOM transport – v ČSAD Benešov, Slaný, Jindřichův Hradec, Ústí nad Orlicí i ve vozech TRADO BUS.

Všechna víčka budou na závěr svezena do Jihlavy, odkud poputují do specializované sběrny. Výtěžek i z této poslední fáze bude věnován na konto pro Davídka, který se může těšit na tři týdny ve speciálních lázních v Piešťanech, které mu pomohou a uleví od bolestí.

Kateřina Kratochvílová dodává: „ Splnilo se naše očekávání, že bude hodně těch, kteří budou odevzdávat „víčko denně“. Dokázali jsme si ale poradit i s odvozem velkých darů, kdy se ozvali „sběratelé“ s tím, že mají několik pytlů víček“.

Davídkovi je nyní 22 měsíců, sám nedokáže sedět, neleze, nepřetáčí se, nechodí a trápí ho každodenní vysilující zvracení, které ho brzdí v mnoha věcech. Davídek bojuje ze všech sil, ale jeho tělo mu to nedovolí. Organizátory sbírky je sdružení Konto bariéry 77 a v kraji Vysočina ji podporuje Hitrádio Vysočina, které bylo spoluorganizátorem několika společenských akcí jejichž výdělek také přispěl k úspěchu sbírky.

DSC 0097a David 1 DSC 0111a

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.