Veřejná doprava v Kraji Vysočina přechází 1. března na nový tarifní systém

Veřejnou dopravu na území Kraje Vysočina čekají od 1. března významné změny. V souvislosti se zavedením nové tarifu VDV přechází většina spojů do integrovaného dopravního systému. Co tato změna přinese cestujícím?

foto

Od 1. března začne na území Kraje Vysočina platit nový tarif Veřejná Doprava Vysočiny (VDV). Většina linek regionální autobusové dopravy, vlakových spojů a postupně také MHD jednotlivých měst tak přejde do integrovaného dopravního systému.

Jednou z nejvýznamnějších změn spojených s přechodem na nový tarif VDV je vzájemné uznávání jízdenek jednotlivými dopravci. Lidé tak budou moci cestovat na jednu jízdenku s více dopravci, a to jak v rámci autobusové, tak i železniční dopravy. Pokud cestující pojede například z Pelhřimova do Jihlavy s naší společností a z Jihlavy do Žďáru nad Sázavou s jiným dopravcem, bude mu tak na cestu stačit jedna jízdenka.

S přechodem na nový tarif VDV souvisí také změna ceníku. Od 1. března začne platit zónově-relační tarif vydaný Krajem Vysočina, ceny jízdenek se tak budou řídit dle jednotlivých tarifních pásem. V případě, že cestující pojede na mezikrajské lince například z Kraje Vysočina do Jihočeského kraje, bude odbaven podle kilometrického tarifu.

Upozorňujeme naše cestující, že na části spojů v Kraji Vysočina nebude platit tarif VDV. Jedná se především o spoje, které jsou výhradně pod záštitou měst a obcí. Na těchto spojích bude platit i nadále od 1. března 2020 kilometrický tarif bez možnosti přestupů a využívání časových jízdenek. To může znamenat rozdílnou výši jízdného na stejných přepravních relacích. Seznam těchto spojů je uveden zde.

Spoje, které jsou v rámci dané linky zařazené do VDV, budou vždy uvedeny v poznámce pod jízdním řádem, který bude zveřejněn koncem týdne zde. Jízdní řád bude dále od 1. března 2020 zveřejněn na označnících.

Pro další přehled dále dáváme k dispozici:

- ICOM transport a.s.

ČSAD Benešov

ČSAD Jindřichův Hradec

- TRADO BUS

 

Více informací o přechodu na nový tarif VDV se dozvíte zde.

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.