Autobusové nádraží v Jihlavě oslavilo padesátiny

V neděli tomu bylo na den přesně 50 let, kdy z autobusového nádraží v Jihlavě vyjely první autobusy. Věděli jste, že nádraží působilo na cestující jako labyrint?
1

28. května roku 1967 informovala tehdejší Jiskra o otevření autobusového nádraží v Jihlavě. A byla to velká sláva, neboť se v té době jednalo o jedno z nejmodernějších nádraží v České republice.

Během prvního týdne svého působení si obyvatelé Jihlavy zvykali na složitou orientaci na nástupištích, a tak autobusové nádraží někteří z nich nazývali malým labyrintem. S postupem času si však zvykli, takže od tohoto pojmenování rychle sešlo. O to se postaraly mimo jiné rozmístěné plány s vyznačením nástupišť. S novým nádražím pak přišly i nové jízdní řády, které se pravidelně udržovaly v bezvadném stavu.

Už tehdy se pak cestující veřejnost mohla spolehnout na informační tabuli. Ta sice nebyla tak moderní, jako v dnešní době, ale svou funkci plnila na výbornou.

V současné době ICOM transport o své autobusové nádraží nadále pečuje. Pravidelně investuje nemalé částky na jeho údržbu a renovaci.

Díky této významné události budeme na naší FB stránce v pátek zakládat novou fotogalerii „Pohled do historie“, která bude pravidelně aktualizována. Máte i Vy k dispozici zajímavou fotku z historie? Pošlete nám ji na Modrou vlnu. Odměna Vás nemine.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.