Dnes si připomínáme Světový den uprchlíků

Od roku 2000 si každoročně 20. června připomínáme Světový den uprchlíků. Osudy lidí, kteří musí utíkat před nepříznivým osudem ve své zemi, se při dnešní situaci na rusko-ukrajinské hranici misí i s našimi osudy. ICOM transport pomohl najít bydlení a práci 35 rodinám našich zaměstnanců, kteří zde nalezli útočiště před válkou na Ukrajině.

ccccc

Dnešní den je připomínkou osudu lidí, kteří museli utéct ze svých domovů kvůli válečnému konfliktu či přírodní katastrofě. V dnešní době, kdy probíhá válka na ukrajinsko-ruských hranicích, nabývá tato připomínka na aktuálnosti. Osudy obyvatel z postižených oblastí se mísí s našimi. Kolegům, kteří jsou zároveň i našimi přáteli, pomáháme v této nelehké situaci.

ICOM transport dlouhodobě zaměstnává také řidiče a mechaniky z Ukrajiny, Běloruska, Polska či Ruska. Všem zájemcům o práci pomůžeme s legislativou od přihlášení na cizineckou policii po zařízení doktora či komunikaci s dopravním inspektorátem. Nově příchozím cizincům i stálým zaměstnancům jsme k dispozici a můžou se na nás obrátit s pracovními i mimopracovními záležitostmi.

Pro cizince jsme jako druhá rodina. „Při začátku válečného konfliktu na Ukrajině mi zvonil telefon od rána do večera. Kolegové z Ukrajiny jsou ve většině případů i mí přátelé. S kolegy z personálního jsme se ihned pustili do pomoci, která zahrnovala hledání nového bydlení a práce pro jejich rodinné příslušníky, kteří uprchli do České republiky,“ přibližuje situaci posledních měsíců Petr Král, personalista společnosti ICOM transport.

„Všichni se plynule zařadili do každodenního života v České republice. Jsem překvapený, za jak krátkou dobu zvládli ovládat český jazyk. Od začátku války jsme pomohli 35 rodinám našich zaměstnanců se začleněním se do normálního života,“ dodává.

V současné době ICOM transport zaměstnává přibližně 300 cizinců, z nichž je přibližně 50 uprchlíků.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 102

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.