Martin Vídenský je se speciálním návěsem spokojen

Řidič mezinárodní kamionové dopravy pan Vídenský pracuje ve společnosti 20 let. V poslední době ho můžeme potkávat na specifických linkách, jako nyní, kdy převáží karosérie autobusů z Holýšova do Neu Ulmu. Jak nové návěsy hodnotí a co dalšího nám prozradil?

Jak se Vám zatím jezdí s novým návěsem?
Musím říct, že dobře, funguje to (smích). Samozřejmě chvilku trvá, než si člověk zvykne na něco nového, ale bude to dobrý. Jízdní vlastnosti také, dobře to sedí, je to stabilní, takže se s tím nejezdí vůbec špatně.

V čem byla největší změna oproti jiným návěsům?
Člověk si musí hlídat vzdálenost na kruhových objezdech, křižovatkách, při vyjíždění a tak dále.

Proč se jedná vůbec o speciální návěs?
Návěs se může roztáhnout na určitou délku, dle délky přepravovaného autobusu. Ostatní to mají pevně dané, ale náš návěs se dokáže přizpůsobit. Je to dělané na míru, a proto ten přívlastek speciální. Nikdo jiný to nemá.

Jak dlouho trvá taková nakládka?
Zhruba 15 minut. Nakládku jste mohli vidět nedávno také na Facebooku, kde to bylo pěkně vidět.

Kolik autobusů za týden převezete?
První den stíháme dva, potom je to standardně jeden autobus denně. Máme to z Holýšova do Neu Ulmu zhruba 400 km.

Dříve jste jezdil také se speciálním návěsem, že?
Ano, to jsme jezdili na lince do Mannheimu. Jednalo se o převoz předního a zadního čela autobusu. Tam to bylo naopak specifické tím, že byl úložný prostor udělaný na výšku

Technika jde neustále vpřed
U firmy jsem 20 let a je to pravda. Technika se pořád vyvíjí a mění před očima.

Jezdil jste vždy na „mezinárodce“?
Začínal jsem na vnitru a vozil pivo, nebo cigarety. Následně jsem byl zkušební jezdec. Postupně jsem se potom dostal do Pelhřimova, následně do Humpolce a jezdil ven Itálii, Francii, Rakousko, Německo.

Nyní jezdíte ve dvojici s kolegou, je to lepší než jezdit sám?
Současná práce by se jinak dělat nedala, ale všechno má něco. Hlavně já měl vždy na své kolegy štěstí (úsměv). Když bychom si nesedli, bylo by to špatně…

Co Vás na práci baví?
Řízení a poznávání nových míst (úsměv)

 

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.