„Nejradši mám svíčkovou s houskovým knedlíkem“ směje se pan Yeranosyan z MKD

Touha zkusit práci v Evropě přivedla pana Lervanta Yeranosyana z daleké Arménie až do Čech. Povídali jsme si s ním nejen o jeho práci řidiče mezinárodní kamionové dopravy v ICOM transport, kde působí od dubna letošního roku, ale i o životě v České republice, o jeho oblíbených českých i arménských jídlech či o zajímavých místech v jeho domovině.
757430e0b74d5be5bb306950ebf155fb2790f20d

Jak dlouho žijete v České republice?

V Čechách žiju už pět let. V Arménii jsem pracoval na univerzitě na seismologického oddělení, ale hodně mě lákala Evropa a chtěl jsem zkusit práci tady. Již delší dobu tady žije moje teta a firma, ve které dřív pracovala, tehdy hledala řidiče. Už z Arménie mám řidičák C, tak jsem si řekl, že to zkusím. Pozvali mě, zařídili mi vízum a od té doby tu jsem a pracuji. Před dvěma lety jsem si dodělal řidičák i na E.

A jak jste se dostal k práci u ICOM transport?

Můj kamarád Fanda Vetiška mi říkal, že jeho bratranec už 25 let pracuje v ICOMu a že je to dobrá firma. Taky jsem říkal kamarádovi ze Světlé nad Sázavou, který dělá řidiče kamionu, že hledám práci, a ptal jsem se ho, jakou firmu by mi doporučil. A on mi řekl, ať jdu do ICOMu, tak jsem to zkusil. V začátku mi pomohl pan Petr Král, který zařizoval věci ohledně nástupu. Jsem moc rád, že mě ICOM zaměstnal právě v době karantény, kdy moc nabídek práce nebylo.

Jak si zatím na novou práci zvykáte?

Zatím dobře, kolektiv je tady v pohodě a práce mě baví. Pro mě je hlavní, aby si mě v práci vážili a brali mě jako kolegu a člověka. A to mě berou, což se mi moc líbí.

Na jakých trasách s kamionem jezdíte?

Jezdím z Plzně do německého Mannheimu, kam vozíme elektroniku.

Co se Vám nejvíce líbí na životě v Česku a co Vám naopak chybí?

Líbí se mi, že se lidi hodně usmívají, i to, že je tu spousta lesů. A taky to, že když my cizinci něco potřebujeme, tak se k nám neotáčejí zády, ale pomáhají nám. Z Arménie mi naopak chybí rodina a blízcí kamarádi.

Jaké je Vaše nejoblíbenější české jídlo? A které arménské jídlo byste naopak doporučil Čechům?

Nejradši mám svíčkovou s houskovým knedlíkem a k ní pivo Braník (smích). Kamarádovi tady v Čechách jsem dělal na grilu arménskou zeleninu, grilovaná rajčata s lilkem a moc mu to chutnalo. Když bude příležitost, rád je svým kolegům někdy také udělám. Jinak se říká, že v Arménii máme nejlepší koňak, ale já sám ho nepiju. Kdyby chtěl někdo ochutnat, tak i v českých supermarketech se dá koupit dvacetiletý arménský koňak Ararat.

Je nějaké místo v Arménii, kam by se podle Vás měli lidé z Čech podívat?

Arménie je hodně starobylá země a má mnoho starých hradů, chrámů a klášterů. Za návštěvu rozhodně stojí antický chrám v Garni, křesťanské kláštery Geghard a Tatev, lázeňské město Džermuk nebo Kaskády v Jerevanu. A určitě taky Trchkan, vodopád, ve kterém teče čistá voda, co se dá pít, a který se nachází hned kousek od našeho domu.

Co rád děláte ve chvílích svého volna?

Rád se koupu v bazénu, poslouchám muziku, chodím s kamarády do baru na kulečník nebo na procházky do lesa.

Děkujeme panu Yeranosyanovi za odpovědi a přejeme mu, ať se mu v České republice i v jeho práci nadále líbí.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.