Objevené historické fotografie jihlavského autobusového nádraží sahají až do roku 1977

U příležitosti 50. výročí otevření nového autobusového nádraží jsme zapátrali ve svém archivu. A úspěšně. Podařilo se nám najít stovky historických fotografií jihlavského autobusového nádraží sahajících až do roku 1977.
historie

Fotografie jsme začali postupně zveřejňovat v albu na našich sociálních sítích pod názvem "Pohled do historie". Toto album pak v pravidelných intervalech doplňujeme o další nové fotografie k potěšení čtenářů. Právě nález historických fotografií byl nejčtenějším tématem loňského roku.

„Jsme rádi, že se takové množství fotografií dochovalo. Především u našich čtenářů vzbudil jejich nález velký ohlas. Pomocí naší fotogalerie na sociálních sítích mohou čtenáři cestovat časem,“ dodala předsedkyně představenstva Kratochvílová.  

První myšlenka na nové autobusové nádraží se objevila již v druhé polovině 50. let. Než však došlo ke konečné realizaci tohoto záměru uplynulo téměř 11 let. První autobusy tak z jihlavského autobusového nádraží vyjely 28. května 1967. Během prvních dnů se lidé s novým autobusákem těžko sžívali. Bloudili a dokonce i zmatkovali mezi krytými nástupišti, jejichž zastřešení tvořila ocelová svařovaná konstrukce z válcovaných profilů. Za několik týdnů se nový jihlavský autobusák stal pro cestující přehlednějším. Nepochybně tomu napomohly také rozmístěné plány autobusového nádraží, na nichž byla vyznačena jednotlivá nástupiště.

Redakce Modré vlny si cení podpory veřejnosti, která často další nové fotografie sama zasílá. Pokud je mezi Vámi čtenáři ještě někdo další, kdo podobnými fotografiemi disponuje, zašlete nám je na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Společně si pak můžeme zavzpomínat na to, jak vypadalo jihlavské autobusové nádraží a jeho vozový park před mnoha lety. 

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.