Stát mzdu řidičů kamionů neřeší, ICOM transport ano!

Zatímco stát nereaguje na požadavky dopravců na nutné řešení minimální zaručené mzdy pro řidiče kamionů, ICOM transport koná.

Výstřižek

K ráznému kroku navýšení mezd řidičů kamionů se rozhodla společnost ICOM transport. Generální ředitel společnosti, Zdeněk Kratochvíl, je přesvědčen, že jde o nutný krok ke stabilizaci profese řidiče kamionu.

Zatím co v ICOM transport si řidiči kamionu vydělají v průměru až 47.000 Kč, podle statistických údajů z roku 2017 bylo na pozici řidiče tahače zaměstnáno 292 tisíc osob, jejichž průměrná mzda činila 18 363 Kč.

„Za tuto mzdu řidiči kamionů ve skutečnosti nepracují a ani si neumím představit, že by mohli za tak nízkých platových podmínek vůbec nastoupit,“ vysvětluje Kratochvíl.

Stávající systém totiž umožňuje dopravním firmám, aby zaměstnancům legálně vyplácely jen zlomek platu a zbytek jim dávaly bokem, takzvaně na ruku. „Některým řidičům kamionů může takový postup vyhovovat. Zvláště těm, kteří nepřemýšlí o své budoucnosti. To jsou především řidiči v exekuci nebo ti, kteří se potýkají s osobním bankrotem. Pro ně je pak samozřejmě příjemnější, když jim společnost vyplatí formálně jen určitou část platu, zatímco větší část příjmu jde mimo jejich bankovní účet,“ vysvětluje praktiky některých dopravců Zdeněk Kratochvíl.

Kamiony v koncernu ICOM transport řídí 320 řidičů. Předpokládané průměrné mzdy pro tento rok činí u řidičů tuzemské kamionové dopravy 31.000,- Kč a diety 4.500,- Kč a u řidičů mezinárodní kamionové dopravy je to 26.000,- Kč a diety 21.000,- Kč.

 

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.