Zázemí pro handicapované je společenskou povinností

V moderní době 21. století je třeba myslet na všechny cestující. Konkrétně je řeč o handicapovaných osobách, kteří na svých cestách využívají tzv. euroklíče. O co jde a jak je na tom Česká republika v porovnání s Evropou?

wc an

Euroklíč je významnou pomocí pro handicapované osoby. Jde o univerzální klíč, kterým můžete odemknout sociální zařízení kdekoliv, kde je tento speciální zámek zabudován. Je poté jedno, zda si chcete dojít na záchod ve Vídni, v Praze, v knihovně nebo v hale autobusového nádraží. Na internetu pak lze snadno dohledat konkrétní místa, jež jsou tímto zámkem vybaveny.

Zatímco euroklíče používají v mnoha evropských zemích dlouhodobě, v České republice je stále jejich využití v začátcích. Handicapovaní cestující tak často nemají potřebný komfort, který jim usnadní cestování a tím spojené využití sociálních zařízení. Kvůli tomu je také spousta provozovatelů veřejných budov, nádraží, apod. za toto počínání kritizována.

A zatímco ostatní se touto problematikou nezabývají, koncern ICOM transport při budování nových autobusových nádraží a hal na své cestující myslí. Důkazem je vybudování sociálních zařízení pro handicapované s využitím euroklíčů v Humpolci, Dačicích, Svitavách a Moravské Třebové. Nové se pak buduje na novém nádraží v Lanškrouně a jistě nezůstane u posledního.

 

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.