O společnosti

MODERNÍ SPOLEČNOST

ICOM transport a.s. je již více než 27 let jednou z největších dopravních společností v České republice. Každý den v roce včetně víkendů, svátků a prázdnin zajišťují naše autobusy dopravní spojení pro obyvatele hned několika krajů a významné úspěchy zaznamenává naše společnost i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Díky využití nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz dovedeme nabídnout našim klientům prvotřídní standard služeb i vysokou kulturu každodenního cestování. V současné době provozuje ICOM transport a.s. 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1 800 zaměstnanců. Disponuje také autorizovaný servis Mercedes-Benz, síť čerpacích stanic, služby měření emisí a myčkami vozidel.

kamion

Náš tým a naše know-how nabízí partnerům řešení šitá na míru tak, aby měli efektivní dopravu bez problémů. Výjimkou nejsou vozidla 24 hodin v provozu či nákup 100 vozidel splňujících speciální potřeby přeprav. Obchodní partnery jsme schopni vždy přesně informovat o poloze vozidla.

setra

ICOM transport a.s. se jako velká dopravní společnost zaměřuje také na celou řadu společensky prospěšných aktivit, v jejichž rámci cílí nejenom na 1 800 zaměstnanců, ale také na všech 28 milionů cestujících, které ročně převeze svými autobusy. Jednoznačným potvrzením dlouhodobého společensky odpovědného přístupu je napříkladCena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost, která oceňuje snahy společností a organizací o integraci sociálních, environmentálních, etických a lidskoprávních zájmů do svých provozních činností.

Velký důraz klade ICOM transport a.s. také na ekologii, přičemž nejvýznamnější aktivitou v této oblasti je neustálá obměna a modernizace vozového parku. Většina vozů díky tomu splňuje nejpřísnější emisní normu EURO 6, čímž se daří snížit emise oxidu dusíku a pevných částic až o 200 tun a snížit spotřebu o cca 1 600 tun nafty. Kromě toho se ICOM transport zaměřuje také na obnovitelné zdroje, investice do úsporného osvětlení a vytápění, zodpovědné třídění plastů, papíru, baterií, tonerů a dalších materiálů a další aktivity.

potkávací

HISTORIE

1949 - Vznik státního podniku ČSAD (Československá automobilová doprava) Jihlava s.p., který v rámci celorepublikové sítě podniků ČSAD zajišťuje pravidelnou i nepravidelnou autobusovou a nákladní automobilovou dopravu.

1992 - Privatizace ČSAD Jihlava s.p.

1994 - Vstup p. Zdeňka Kratochvíla do ČSAD Jihlava s.p. Podnik prochází podstatnými změnami v organizaci i v ekonomickém řízení.

1996 - ČSAD Jihlava a.s. vystupuje z anonymity ostatních ČSAD a mění své obchodní jméno na ICOM transport a.s.

1996 - ICOM transport a.s. začíná být autorizovaným opravcem společnosti Mercedes Benz

1997 - Valná hromada odsouhlasila sloučení ICOM transport a.s. s ČSAD Pelhřimov a.s.. ICOM transport a.s. je tak největší dopravní společností Českomoravské Vysočiny.

2000 - ICOM transport a.s. získává majoritní vlastnictví akcií ČSAD Jindřichův Hradec a.s., ČSAD Benešov a.s., ČSAD Slaný a.s. a ČSAD Ústí nad Orlicí a.s.

2001 - Získání certifikátu ISO 9001:2000 zahrnující činnost „Mezinárodní a tuzemská silniční doprava vlastními vozidly včetně dopravy řízené předpisy ADR a ATP“.

2003 - ICOM transport a.s. se stává 100% vlastníkem společností TRADO BUS, s.r.o. a TRADO MAD, s.r.o. se sídlem v Třebíči.

2021 - již 20 let úspěšně obhajujeme certifikát ISO (platná verze 9001:2015)

2021 - ČSAD Ústí nad Orlicí začíná obsluhovat oblasti Blanska, Boskovicka, Vyškovska a Slavkovska

2021 - ČSAD Slaný začíná obsluhovat oblast Teplicka

2022 - TRADO-BUS obsluhuje oblast Rosice-Brno

UKAZATELE PRO NOVINÁŘE 

 • Rok založení: 1995
 • Specializace: provoz veřejné linkové autobusové dopravy, zájezdová doprava, městská hromadná doprava, mezinárodní kamionová doprava, tuzemská kamionová doprava, autorizovaný servis Mercedes-Benz, čerpací stanice, služby měření emisí, myčky vozidel
 • Centrála: Jiráskova 1424/78, 587 32 Jihlava
 • Průměrný roční obrat společnosti: 4 mld. Kč
 • Autobusů: 800
 • Nákladní vozidel: 300
 • Vozový park: Mercedes-Benz, Setra, Rošero, Iveco, ISUZU
 • Web: www.icomtransport.cz, www.modra-vlna.cz
 • e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

STRUKTURA SPOLEČNOSTI

Od vstupu p. Kratochvíla do společnosti ČSAD Jihlava a.s. se společnost ICOM transport a.s. (do roku 1996 ČSAD Jihlava a.s.) neustále rozrůstá. První společností, která vstoupila do rodiny ICOM transport a.s., bylo ČSAD Pelhřimov a.s.

O tři roky později pořizuje ICOM transport a.s. majoritní podíl společností ČSAD Jindřichův Hradec a.s., ČSAD Slaný a.s., ČSAD Benešov a.s. a ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. a začleňuje se mezi významná dopravní uskupení Evropy. Po rozsáhlých investicích do těchto společností a přechodu na jednotný systém řízení - uplatňovaný v ICOM transport a.s. – se dopravní uskupení stává i jedním z nejmodernějších.

V roce 2003 dochází k dalšímu posílení rodiny o dvě společnosti (TRADO-MAD, s.r.o Třebíč a TRADO-BUS s.r.o. Třebíč), čímž si ICOM transport a.s. upevňuje svou pozici.

 

loga

REFERENCE

Uskupení ICOM transport a.s. obsluhuje zákazníky v sektoru:

 • potravinářském
 • automobilovém
 • ostatní průmysl
 • citlivé zboží

Každému jednotlivému zákazníkovi je uzpůsoben vozový park pro maximální pokrytí jeho potřeb a snížení položky nákladů na dopravu.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 102

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

 • ŘIDIČ KAMIONU
 • ŘIDIČ AUTOBUSU
 • AUTOMECHANIK
 • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
 • DISPEČER

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

 • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
 • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
 • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
 • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.