Bez řidičů hrozí krize

Doprava je základní kámen zdravě fungující ekonomiky státu. Aby byl hotový výrobek, musí se účastnit v průběhu výroby dokonce několikrát procesu dopravy.

Bez řidičů by v konečném důsledku nebyly ani rohlíky na pultě obchodů.

Úřady práce

Poslední zkušenost: z pozvaných 26 „nezaměstnaných“ řidičů s požadovanou kvalifikací měl zájem o práci pouze jeden.

Aktuálně zaměstnáváme 1400 řidičů autobusů a kamiónů, z toho 44 Ukrajinců. Chybí nám cca 200 řidičů autobusu, 100 řidičů kamionu a 20 automechaniků.

Reakce odborů

: zvyšte mzdy

V ČR chybí cca 12 000 řidičů. Ve společnosti ICOM transport za poslední roky došlo k nárůstu mezd o 22 %. V roce 2016 byla průměrná mzda našeho řidiče autobusu 25 028 Kč a diety ve výši 2 477 Kč, mzda řidiče kamionu 26 776 Kč a diety ve výši 12 191 Kč. Navíc řidiči mají benefity v hodnotě až 4 tisíce korun měsíčně. Letos se očekává výrazný nárůst mezd. 

Hradíme řidičské a profesní průkazy, tj. cca 50 000,- Kč/řidič.

: z Ukrajinců děláte novodobé otroky

Jedná se o populistické prohlášení. Legislativa ČR toto nedovoluje. Zaměstnavatel nesmí znevýhodňovat zaměstnance. Jednalo by se o porušení zákonů. Řidiči z Ukrajiny jsou rovnocennými zaměstnanci. Všichni naši řidiči mají stejná pravidla pro mzdy.

Řidičům ze zahraničí pomáháme se začleněním do společnosti. Pomáháme s příjezdem, hradíme vstupní lékařskou prohlídku, vydání zaměstnanecké karty, získání profesní způsobilosti, náklady na dopravu do ČR, psychotesty a zdarma mají i výuku češtiny.

Řidiči z ciziny mají první půlrok ubytovnu zdarma, následně bydlí za poloviční cenu jako na jiných ubytovnách, záleží nám na tom, aby žili v co nejlepších podmínkách a cítily se v ČR jako doma.

Chceme spolehlivé zaměstnance, a proto musí mít důstojné podmínky.

: zaměstnávejte pouze vysoce kvalifikované Ukrajince

Kolaps ekonomiky hrozí především kvůli nedostatku v dělnických profesích. Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci z Ukrajiny nebudou dělat řidiče, nepřevezou zboží, nezajistí zásobování výroby. Neodvezou ani lidi k lékaři, do zaměstnání nebo děti do škol.

Řidiče z Ukrajiny potřebujeme pouze k obsazení volných míst, která vznikají zvýšenou poptávkou ze strany našich zákazníků. Aktuálně postrádáme cca 200 řidičů autobusu, 100 řidičů kamionu a 20 automechaniků.

Chceme, aby manažeři a specialisté byli cizinci a Češi „montéři“?

Chceme-li přežít, pak musíme vyhovět zákazníkům

při jejich rozvoji. Musíme se umět přizpůsobit požadavkům na zvýšenou dopravu, což bez řidičů nejde. Když nebudeme plnit potřeby zákazníků, pak nás nemohou potřebovat a nahradí nás třeba dopravní společnosti z východu. Co pak řeknou odboráři svým členům?

Projekt Režim Ukrajina

V projektu Režim Ukrajina jsme přihlášeni od jeho spuštění. Máme zažádáno o zaměstnance, ale vzhledem k nepropustnosti zájemců přes zastupitelský úřad, se čekací doba na příjezd nových zaměstnanců protáhla na cca šest měsíců. Máme obavy. Jak dlouho vydrží naši řidiči pracovat zatíženi maximálními přesčasy?

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.