Jsme společensky odpovědní – snižujeme zátěž životního prostředí

22. dubna se každoročně slaví Den Země. Otázce ochrany životního prostředí, kterou si v tento den připomínají lidé po celém světě, se dlouhodobě věnujeme také v naší společnosti.

potkávací

V ICOM transport jsme si vědomi toho, že jsme velká dopravní společnost, a dbáme na to, aby naše činnost měla co nejnižší dopad na životní prostředí.Odpovědnost k životnímu prostředí je proto součástí naší dlouhodobé strategie.

Nejdůležitější aktivitou spojenou se snižováním zátěže životního prostředí je pro nás neustálá obměna a modernizace našeho vozového parku za účelem splnění těch nejpřísnějších emisních norem. Zatímco v České republice jsou v současnosti nejvíce používána vozidla s emisní normou EURO 3, většina našeho vozového parku splňuje nejpřísnější emisní normu EURO 6. Pravidelná obnova vozového parku nám tak umožňuje snížit emise oxidu dusíku a pevných částic až o 200 tun a snížit spotřebu o cca 1 600 tun nafty.

Dlouhodobě se zaměřujeme také na obnovitelné zdroje. V našich mycích linkách používáme vodu z vlastních zdrojů a znova jí opětovně recyklujeme. V rámci koncernu také využíváme vrty spojené s tepelným čerpadlem a investujeme do vsaků, abychom zadrželi vláhu v naší krajině. U veřejného osvětlení investujeme do nových LED svítidel, které výrazně snižují spotřebu elektrické energie. Všichni zaměstnanci dodržují jednoduché pravidlo netisknout. To znamená, že si všechny informace v rámci koncernu i se zákazníky předáváme hlavně v elektronické podobě.Investovali jsme i do elektronizace faktur, kterých u nás projde 110 000 ročně, čímž jsme do snižování zátěže na životní prostředí zahrnuli i naše partnery.Jsme také součástí ekologicky-charitativního projektu Sbírej toner, v rámci kterého třídíme prázdné náplně do tiskáren, jež následně zasíláme k recyklaci. Výtěžek z této recyklace nám poté umožňuje podpořit specializované zařízení Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou.

V otázce ochrany životního prostředí motivujeme nejenom našich 1800 zaměstnanců, ale zapojujeme do ní i cestující, kterýchv rámci koncernu převezeme 26 milionů lidí ročně. Každý rok se aktivně účastníme mezinárodní akce „Den bez aut“, u jejíž příležitosti mohou cestující využít jízdné zdarma v našich autobusech. Motivujeme tak občany k využívání hromadné autobusové dopravy a představujeme jim jízdu autobusy jako ekologicky šetrnější alternativu k dopravě osobními automobily. Na každém autobusovém nádraží neleznou cestující koše na tříděný odpad a zaměřujeme se také na třídění baterií pomocí speciálních nádob MaxiTube. Zodpovědně třídíme i papíry, kartony, plasty, železo, sklo, hliník, dřevo a umělou hmotu.

 

 

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.