Koncern ICOM transport se zapojil do akce Sbírej toner

ICOM transport podporuje hned několik dobročinných a zároveň ekologicky zaměřených projektů, ke kterým se od konce listopadu přidala sbírka pod názvem “Sbírej toner“

Jako velká dopravní společnost si uvědomujeme společenskou zodpovědnost vůči životnímu prostředí. Jeho zlepšení je také zároveň naší dlouhodobou vizí - naše vozy jsou šetrné k životnímu prostředí, používáme tepelné zdroje, využíváme vsakovací systémy, LED osvětlení, úsporné kotle, třídíme odpad všeho druhu, k čemuž nabádáme také vlastní zaměstnance i cestující, a nově jsme k našim aktivitám přidali třídění tonerů a inkoustových kazet.

„Ekologicky zaměřené aktivity jsou dlouhodobým záměrem koncernu. K třídění vyzýváme nejen naše zaměstnance, ale také cestující veřejnost,“ vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva. Tonery tak zaměstnanci třídí nejen na pracovištích, ale ve svých domácnostech.

Samotné třídění tohoto odpadu není jedinou výhodou. Každý nasbíraný toner pomůže dobré věci. Konkrétně naše společnost poukazuje nasbírané boxy na Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou. To si chválí ředitelka instituce Hana Šeráková: „Jsme velmi vděční firmě ICOM transport, která se aktivně zapojila do projektu Sbírej toner. Díky výtěžku z akce můžeme ještě lépe pomáhat lidem s mentálním postižením vést  plnohodnotný život v přirozeném prostředí. Nikdo si nepřeje žít v ústavu. I díky této pomoci mohou žít ve svém. Doma. Každý odevzdaný toner pomáhá.“ 

Navíc tonerové, ani inkoustové kazety nepatří mezi odpadky. Jejich sběrem umožníme renovaci a ušetříme přírodu od zbytečné zátěže. Ročně se v ČR dle průzkumů na skládce ocitne až 3400 tun tonerových a inkoustových kazet. My jsme se rozhodli toto hrůzostrašné číslo zmenšit. Speciální box je umístěn v administrativní budově v Jihlavě. Za necelé dva měsíce jsme nasbírali již tři plné boxy.

SBÍREJ-TONER.CZ je ekologicko – charitativně zaměřený projekt organizovaný občanským sdružením AKTIPO. V České Republice běží úspěšně od roku 2009. Jeho smysl je založen na sběru použitých tonerů do tiskáren. Ty od konce listopadu shromažďujeme ze všech našich společností napříč Českou republikou. Vybrané tonery pak dáváme do speciálních boxů, které po naplnění odváží sdružení AKTIPO a následně je také ekologicky likviduje.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.