Nejmodernější generace nákladních vozidel posílí vozový park koncernu ICOM transport

Koncern ICOM transport získá v nejbližších dnech novou posilu – vozy Mercedes-Benz Actros5, které se řadí k nejmodernější generaci současných nákladních vozidel. Slavnostní předání tahače, jehož finální podobu pomáhali sestavit samotní řidiči, se bude konat ve středu 30. října 2019 v areálu ICOM transport.

TZ foto

Dokonalý komfort, spolehlivost i vysoká efektivita provozu, to vše nabízejí nákladní vozy Mercedes-Benz Actros5, který dovede splnit i ty nejnáročnější požadavky dálkové dopravy současnosti.

„Actros5 je vozidlo nové generace s nadstandardní výbavou jako jsou například aktivní asistent řízení, díky čemuž se řídí v podstatě sám,“ uvedl Tomáš Cafourek, ředitel ICOM transport. Díky úsporným motorům a inteligentní technice navíc přináší Actros5 významné snížení nákladů na pohonné hmoty, a tím pádem i vyšší zisk a šetrnost k životnímu prostředí. Řidiči ocení také ergonomicky řešený designový interiér s pohodlnými lůžky, který nabízí příjemné podmínky pro práci a jízdu i vysoký komfort pro spaní a bydlení.

 

Dovést podobu vozu Actros5 k dokonalosti pomáhali samotní řidiči koncernu ICOM transport. Během letních měsíců totiž měli možnost hlasovat v anketě zabývající se tím, co by měl nový tahač obsahovat ve své výbavě. Z doplňkové nadstandardní výbavy nejvíce zabodovala MirrorCam. Tento inovativní, aerodynamicky propracovaný systém zajišťuje ještě větší bezpečnost při manévrování, otáčení a změně jízdních pruhů vodícím linkám na obrazu z kamery. Lepší výhled na vozovku přes A sloupek odstraněním velkých zrcátek, která omezovala výhled (např. na křižovatkách).

Dále zajišťuje vyšší bezpečnost při odbočování díky zobrazení pomocných linií na displeji a barevnému označení prostoru pro zařazování do pruhu po spuštění směrových světel s cílem dodržet optimální odstup vzhledem k provozu za vozidlem během zařazování do jízdního pruhu. Lepší výhled na návěs.

Další vybavení Actrosu5:

 

 • Asistent udržování odstupu
  Asistenční systém s funkcí Stop-and-go podporuje řidiče v určitých situacích a snižuje riziko nehody nedobržděním. Vyšší bezpečnost provozu a nižší riziko najetí do vozidla jedoucího vpředu díky automatickému přizpůsobení rychlosti vozidla dopravní situaci. Příspěvek k jízdní dynamice díky komfortní jízdě bez stresu v kolonách.
 • Active Drive Assist
  Nový asistenční systém řidiče zvyšuje komfort jízdy a přebírá některé činnosti řidiče, zvyšuje bezpečnost jízdy a snižuje riziko nárazu. Pro tento účel jedinečným způsobem kombinuje funkce jednotlivých systémů a umožňuje částečně autonomní řízení.
  Zvýšená bezpečnost, zvláště při dlouhých cestách a při jízdě v dopravní zácpě. Zvyšuje zdravotní stav řidiče.
 • Active Brake Assist 5
  Pátá generace systému podporuje řidiče tím, že za optimálních podmínek provede plné brzdění u stojících a pohyblivých objektů a částečné brzdění u pohybujících se chodců, a dokáže tak zmírnit nehody nebo jim zcela zabránit.Bezpečnost Active Brake Assist 5 zvyšuje bezpečnost silničního provozu. Možným snížením absencí zaměstnanců v důsledku úrazů.
 • Topení přídavné teplovodní – naftové, pro kabinu
 • Řízení aktivní (Servotwin)
  Elektrohydraulické servořízení zvyšuje moment řízení, který působí řidič, o přídavný moment, a tím zlepšuje komfort jízdy. Větší komfort díky plynulejšímu způsobu řízení, servořízení v závislosti na rychlosti, usnadněn návrat volantu.
 • Sedadlo řidiče odpružené, komfortní
 • Airbag řidiče s předpínači bezpečnostních pásů

Centrální zamykání

 

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

 • ŘIDIČ KAMIONU
 • ŘIDIČ AUTOBUSU
 • AUTOMECHANIK
 • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
 • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

 • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
 • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
 • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
 • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.