Novým benefitem pro řidiče autobusů budou kamery

Někdy dojde na cestách k prekérním a těžko představitelným situacím, což zná jistě z vlastní zkušenosti každý řidič. Jenže když přitom dojde k nehodě, kterou musíte vysvětlit pojišťovně, je to bez důkazů problém. Nejčastější problematické dokazování řidičů se týká poškození čelních skel, nebo uraženého zrcátka. Přitom cena například za rozbité čelní sklo se pohybuje kolem 40.000 korun.

Se sbíráním jasně prokazatelných důkazů budou nově pomáhat kamery umístěné v meziměstských autobusech Setra a Intouro. Jejich funkčnost testoval koncern ICOM transport od června na 89 vozidlech. Celkem bylo hodnoceno 6 typů kamer, z nichž nejlépe vyšla ta značky ThrueCam A7S, která zajišťovala nejlépe záznamy i za zhoršené viditelnosti.

Primárním cílem testu bylo ověřit, zda kamera pomůže řidičům s prokázáním skutečného viníka při rozbití čelního skla odlétnutým kamenem (před nebo proti jedoucí vozidlo).

Testování kamer v reálném provozu však překonala očekávání vedení společnosti, konkrétně při střetu zrcátek, kde byl viník dobře rozpoznatelný, stejně tak jako důkazní prostředek při havárii našeho autobusu. Za dobu testování pak pomohla vyřešit už 8 složitých incidentů.

„Když dojde k dopravní nehodě, která nebyla zaviněná z naší strany, máme důkaz pro policii. Například našemu autobusu vjelo do protisměru auto, a tak musel řidič prudce zabrzdit, aby zabránil dopravní nehodě. Přitom došlo ke zranění cestujícího, ale naštěstí materiál z kamery následně posloužil jako důkaz na obranu řidiče, který profesionálně reagoval na dopravní situaci,“ komentuje přínos kamer vedoucí autobusové dopravy Miroslav Bartoška.

Ve stávajícím roce se tak mohou řidiči spolehnout na „pomoc“ při sběru podpůrného materiálu. Ten bude primárně sloužit jako důkaz pro policii a pojišťovnu při řešení nehody a v neposlední řadě také jako podnět pro zlepšení reakcí řidičů v krizových situacích v silničním provozu. 

Náklad koncernu na pořízení kamer bude do 4 mil. Kč, realizace v rámci jednotlivých společností bude probíhat v prvním pololetí tohoto roku.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.