Pracujeme s mládeží

Nedostatek studentů trápí všechny školy zaměřené na řemesla. Stejný problém mají i firmy, které tak nemohou nabírat mladé absolventy do svých řad. Důvodem jsou obavy dětí z řemeslných prací. Často si ani nedokáží představit, co se pod daným povoláním skrývá.

 Přitom neustále se vyvíjející technika má kladný dopad na jednotlivá řemesla. Moderní technika propojená se softwarem ulehčí práci, která se stává snazší a zároveň zajímavější, než tomu bylo dříve. Odpadá řada fyzicky náročných činností. Právě to ukazujeme dětem při prohlídkách našeho autorizovaného servisu Mercedes-Benz. Při exkurzi ušité na míru konkrétní škole, se děti seznámí s běžným provozem na pracovišti.

Kromě prohlídky autorizovaného servisu připravujeme pro studenty také kariérní den. Budoucí absolventi získají přehled o všech činnostech napříč firmou. Dozvědí se, co obnáší práce dispečera autobusové i kamionové dopravy. Seznámí se s online sledovacími systémy na oddělení provozních kontrol.

Koncern ICOM transport si zároveň uvědomuje, že získat praxi ve svém oboru je těžké. Proto si své odborníky na dopravu snaží vychovávat sama. Studenti ze spolupracujících škol tak navštěvují naše dílny pomocí školní praxe. Ti nejlepších z nich mohou u ICOMu získat i stipendium.

„Spolupráce se školami je postavená na dlouhodobé bázi. Studentům nabízíme nejen praxi, ale také stipendia. Jsme otevřená firma, a proto nabízíme exkurze i pro jednotlivce, “ uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

Studenti z jednotlivých exkurzí, které práce u nás nadchne, se pak na nás obracejí při hledání zaměstnání nebo potřebné praxe. Často potom při nástupu na hlavní pracovní poměr patří mezi nejlepší pracovníky koncernu.

Otevřenost vůči mladé generace napomůže k zachování tradičních řemesel, a tak ve své činnosti a spolupráci s jednotlivými školy chce koncern ICOM transport pokračovat i v letošním roce.

Více informací naleznou zájemci na emagazínu www.modra-vlna.cz

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.