Představujeme se – jsme ICOM transport

Dopravní uskupení ICOM transport, která zaměstnává 1 800 zaměstnanců, má hlavní sídlo v Jihlavě. Zajišťujeme autobusovou dopravu v pěti krajích naší republiky a současně také tuzemskou a mezinárodní kamionovou dopravu. Dále provozujeme autorizovaný servis Mercedes-Benz v Jihlavě a Humpolci, 18 čerpacích stanic a 9 plně automatizovaných mycích linek.

ICOM transport zastřešuje především 7 dopravních společností – ICOM transport a.s., ČSAD Slaný s.r.o., ČSAD Benešov s.r.o., ČSAD Ústí nad Orlicí a.s., ČSAD Jindřichův Hradec s.r.o., TRADO-BUS s.r.o., TRADO-MAD s.r.o. Spojujeme obyvatele kraje. Vozíme děti do škol, školek, občany do práce, k lékaři, za nákupy, na výlety či za kulturou. A to každý den v roce, o svátcích, víkendech i prázdninách. Našimi službami rodinám šetříme hodně času a energie, mohou si podle nás plánovat pracovní i osobní život. Za to cítíme velkou zodpovědnost.

ICOM transport pravidelně obnovuje vozový park, který čítá okolo 800 autobusů a 300 nákladních vozů. Náš vozový park patří k nejmladším v republice, jeho průměrné stáří je 4 roky. Našimi autobusy se ročně přepraví na 28 milionů cestujících. Měsíčně ujedeme 5,3 milionů kilometrů, což znamená, že za rok objedeme zeměkouli 1 587 x.

Za volantem našich autobusů a kamionů sedí na 1 400 řidičů. Průměrná mzda řidiče autobusu je 47 500 Kč včetně diet. Průměrná mzda řidiče nákladního vozu je 50 000 Kč včetně diet. Naši zaměstnanci mají k dispozici širokou škálu benefitů v hodně 4 000 Kč měsíčně (příspěvek na pojistku odpovědnosti, příspěvek na penzijní připojištění, jízdné koncernovými autobusy pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky zdarma, flexipassy, firemní půjčku, služební chytrý telefon s hrazeným tarifem i pro osobní užívání, telefonní tarif pro členy rodiny, příspěvek na letní tábor aj.).

Z nových autobusů se letos mohli těšit obyvatelé Vysočiny, Středočeského a Jihomoravského kraje. „Tento rok zakončíme s bilancí více než 150 nových autobusů a 50 nových tahačů za přibližně 760 mil. Kč. V současné době se připravujeme na rozjezd v Jablonci nad Nisou, kde pro městskou hromadnou dopravu pořídíme 27 nových autobusů s hybridním pohonem,“ přibližuje Kateřina Kratochvílová.

Zároveň investujeme do našeho zázemí pro zaměstnance i cestující. Za posledních 5 let jsme do zázemí pro zaměstnance, autobusových nádraží ad. investovali více než 70 milionů korun. Za tu dobu se nám podařilo zrekonstruovat 8 autobusových nádraží v našem vlastnictví. Do našeho portfolia patří také ubytovny, nocovny a byty pro řidiče. Dbáme na to, aby naši zaměstnanci měli nadstandartní pracovní zázemí.

V roce 2023 plánujeme výstavbu čerpací stanice v Dačicích a skladovací haly pro našeho zákazníka v Holýšově v hodnotě 180 mil. Kč

V příštím roce se budeme účastnit výběrového řízení ve Středočeském kraji. Plánujeme nákup 220 autobusů za přibližně 920 milionů korun. Dokončíme výměnu odbavovacích zařízení a dispečerského systému pro řízení autobusové dopravy v hodnotě přibližně 50 milionů korun.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 102

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.