Řidič zachránil cestující před nebezpečnou kyselinou

Žena na Chrudimsku převážela v PET lahvi kyselinu, která rozleptala lahev a následně způsobila vzplanutí sedačky. Náš řidič v tento krizový moment zachoval chladnou hlavu, evakuoval cestující a požár uhasil. Žena skončila s popáleninami v nemocnici, navíc ji čeká vysvětlování na policii.

Zmíněná událost se stala v pondělní odpoledne ve Skutči, kde dopravu zajišťuje naše dceřiná společnost ČSAD Ústí nad Orlicí. Žena nastoupila do autobusu, přičemž měla v kabelce v PET lahvi kyselinu neznámého původu. Ta postupem času rozleptala lahev, sedačku a způsobila cestující popáleniny těla. Přitom navíc vzplála i samotná sedačka. „Cestující má zákaz vnášet do autobusu nebezpečné látky. Nikdy jsme se s ničím podobným nesetkali,“ vyjádřila se k situaci předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová.

V té době sedělo v autobuse dalších patnáct cestujících, kteří se tak ocitli v ohrožení života. Náš řidič však zachoval chladnou hlavu a celou situaci bleskovým zásahem vyřešil. Nejprve evakuoval cestující z autobusu a následně pomocí hasicího přístroje sedačku uhasil. Poté na místo přivolal hasiče a záchrannou službu. Cestujícím pak zajistil náhradní dopravu. „Bude nutné vyměnit celou dvousedačku a opravit část podlahy. Musíme zjistit, kam tato neznámá látka zatekla. Škodu zatím neumíme vyčíslit,“ dodala Kateřina Kratochvílová.

Nikomu z cestujících, kromě popálené ženy, se nic nestalo. A to díky včasnému zásahu našeho řidiče. Ten je jako všichni jeho kolegové proškolen na krizové situace, a tak mohou být naši cestující v klidu, protože je vozí profesionální tým řidičů.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.