Tiskové zprávy

Moderní autobusy s technologií 21. století v Třebíči zajistí ICOM transport a.s.

Úterý, 20 Prosinec 2016 11:52

Koncern ICOM transport a.s. uspěl v dalším výběrovém řízení a od 1. ledna 2017 bude nadále zabezpečovat MHD v Třebíči.

Mercedes-Benz SprinterMercedes-Benz Conecto

Číst dále: Moderní autobusy s technologií 21. století v Třebíči zajistí ICOM transport a.s.

 

Nově zrekonstruovaná budova autobusového nádraží v Dačicích splňuje trendy 21. století

Úterý, 15 Listopad 2016 08:00

Cestující v Dačicích se mohou těšit na novou budovu autobusového nádraží. Ta prošla kompletní přestavbou a oproti původní podobě byla zkrácena.

„Čekárna bude poskytovat důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě," vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

Číst dále: Nově zrekonstruovaná budova autobusového nádraží v Dačicích splňuje trendy 21. století

   

ICOM transport má 119 nových autobusů a 4 minibusy. Cestující se mohou těšit na 77 Seter, 42 Intour a 4 Sprintery

Pondělí, 12 Září 2016 09:45

Koncern ICOM transport a.s. opět modernizuje svůj vozový park. V současné době se do provozu uvádí 77 nízkopodlažních linkových autobusů Setra S 415 LE business. Dalších 42 autobusů je značky Mercedes-Benz Intouro a zbylé 4 vozy jsou minibusy Mercedes-Benz řady Sprinter Transfer.

„Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria a mají designové prvky 21. století. Nejmodernější linkové autobusy nabízí velký prostor maminkám s kočárky či hendikepovaným občanům na invalidním vozíku," říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, a.s.

 

Intouro

Setra

Sprinter Transfer

ČSAD Benešov

4

7

4

ČSAD Jindřichův Hradec

5

9

 

ČSAD Slaný

2

19

 

ČSAD Ústí nad Orlicí

15

22

 

ICOM

11

13

 

TRADO-BUS

5

7

 


Vozy nové generace

Vozidla Setra S 415 LE business jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190.

Autobus Setra S 415 LE business disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou například antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace­ stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní ocel. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení.

Mercedes-Benz Intouro nabízí moderní standard cestování v 21. století. Prostor pro kočárky a invalidní vozíky, bezbariérová přeprava včetně zádržného systému pro ukotvení invalidního vozíku, komfortní sedadla až pro 49 cestujících a 34 míst ke stání, velký zavazadlový prostor, klimatizace interiéru. To je jen krátký výčet jeho předností.

Mercedes-Benz Sprinter Transfer má atraktivní vzhled, rozsáhlou bezpečnostní výbavu a nově upravená pohodlná sedadla „Inter-Star Sprinter". Splňuje téměř všechny dnešní nároky na kompaktní a současně obratný minibus, je dostatečně velký pro linkovou a kyvadlovou dopravu i pro jednodenní zájezdy. Varianta Sprinter Transfer 55 nabízí místo k sezení až pro 22 cestujících a sériově vyráběnou speciální záď s integrovaným víkem zavazadlového prostoru namísto zadních křídlových dveří.

Ekologický provoz a klimatizovaný prostor pro cestující

Při výběru nových typů autobusů kladl koncern ICOM transport velký důraz na ekologičnost provozu. Vozidla Setra S 415 LE business a Mercedes-Benz Intouro splňují nejvyšší emisní limity EURO 6. Průměrné stáří vozového parku je nyní 2,5 roku, přičemž celorepublikový průměr činí neuvěřitelných 14 let. Oba typy nových autobusů jsou plně klimatizované, tzn. jak prostor pro cestující, tak i prostor pro řidiče.

Nová pracovní místa

V rámci modernizace vozového parku rozšiřuje společnost ICOM transport a.s. svůj tým o další řidiče a řidičky. Aktuální nabídku volných pracovních míst je možné najít na www.modra-vlna.cz.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stala jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává více jak 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

   

„Ekologii se věnujeme nadstandardně,“ říká Zdeněk Kratochvíl. Nižší ekologickou třídu než Euro 5 u nás nenajdete

Středa, 24 Srpen 2016 08:00

Stáří nebo spíše mládí každého vozového parku je důležité. Stanovuje totiž množství emisí, které vozy zde umístěné vypouští do ovzduší. Pevným pravidel je v tomto případě „čím mladší, tím ekologičtější".

Společnost ICOM transport nemá z pohledu ekologičnosti svých vozů na trhu konkurenci. Nákupem nových autobusů a kamionů za poslední rok se průměrné stáří vozového parku společnosti snížilo na 3 roky. Celorepublikový průměr je přitom několikanásobně vyšší.

Z autobusů jsou těmi nejmladšími vozy Setra S 415 LE Business a Mercedes-Benz Intouro. Tyto typy svým provedením symbolizují nadstandardní evropský styl příměstského cestování.

V ještě lepší konci je ale vozový park kamionů. Jeho průměrné stáří po letošním nákupu čítá maximálně 1,5 až 2 roky. Dodávka 75 nových modelů značky Mercedes Actros MP4 1845 MB LS za 220 milionů korun aktuálně probíhá.

Co je ale nejdůležitější, všechny nové vozy splňují nejvyšší emisní limity EURO 6. Díky tomu se ročně spálí o 1.082 tun motorové nafty méně. Tím také dojde ke snížení emisí CO2 do ovzduší, a to o neuvěřitelných 3.431 tun (což je jako 528 slonů afrických).

„Ekologii se věnujeme nadstandardně. Od roku 2013 nejezdí v barvách ICOMu vozy nižší ekologické třídy než Euro 5. V současné době již máme 41 procent vozového parku ekologické třídy Euro 6 a zbytek činí Euro 5," uvedl generální ředitel společnosti ICOM transport Zdeněk Kratochvíl.

Setra1 Setra2

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

   

Čekání na autobus si cestující v Ústí nad Orlicí nově mohou zpříjemnit výbornou kávou

Čtvrtek, 28 Červenec 2016 12:00

Čekáte na autobus a máte dlouhou chvíli? Zkraťte si ji výbornou kávou.
Nově tak mohou učinit cestující na autobusovém nádraží v Ústí nad Orlicí. Právě v těchto dnech tam byl spuštěn provoz nového Kafe baru.

"Kafe bar" je vozík zařízený k prodeji kávy. Toto zařízení zde provozuje obecně prospěšná společnost Rytmus Východní Čechy. Cestující si mohou pochutnat na dobré kávě. Obsluha jim připraví espresso, cappuccino  nebo jiné, ale hlavně vždy se širokým úsměvem.

Rytmus Východní Čechy je organizace, která lidem se znevýhodněním pomáhá najít si práci. Učí je dovednosti, které potřebují k větší samostatnosti a nezávislosti v běžném životě. Společnost také podporuje lidi s mentálním postižením, kteří se učí vyjadřovat svoje názory a hájit svá práva a práva dalších lidí s postižením.

Bezplatně poskytnutý prostor na našem autobusovém nádraží umožní této obecně prospěšné společnosti výtěžek z prodeje použít pro další využití. Tak se náš koncern opět dostává na pole charitativní pomoci těm, kteří jsou celkově znevýhodněni, a je třeba jim pomoci při začleňování do běžného způsobu života. Koncern ICOM transport podporuje charitativní činnost v různých místech a různými prostředky.

„Na této akci je mi sympatické, že se nežádá o peníze, ale o šanci, kde se může i zdravotně postižený seberealizovat a nejen sám sobě dokázat, že umí být přínosem. Naše společnost se zajímá o problematiku integrace lidí se zdravotním znevýhodněním a řečí čísel mohu uvést, že v koncernu máme 37%  nízkopodlažních autobusů, " říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

Velkou roli v procesu inkluze lidí s potížemi mají opatrovníci, rodiče, poskytovatelé sociálních služeb, úřady a další instituce. Většina těchto institucí pracuje na principu dobrovolnosti a jen málo je jich plně napojeno na státní rozpočet. Spíše se jedná o využití různých fondů a především spoléhají na pomoc sponzorů, kteří jsou vždy tam, kde je potřeba a to platí o koncernu ICOM transport a.s. jednoznačně.

20160628 100501 00120160628 101339

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport  provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

   

Strana 10 z 20

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.