Tiskové zprávy

ICOM transport: Business autobusy Setra přepravují naše cestující do zaměstnání již půl roku

Úterý, 21 Červen 2016 09:05

Setrou do zaměstnání? Před rokem možná stejně nepředstavitelné jako největší dopravní letadlo světa v Praze.

A zatímco dvoupatrový Airbus A380 začíná létat přímou linku mezi Prahou a Dubají až nyní, naše nejmodernější nízkopodlažní autobusy jezdí po silnicích již půl roku.

Koncern ICOM transport nakoupil v loňském roce 140 autobusů Setra, top značku koncernu Mercedes-Benz, od německého výrobce Daimler. První vozidlo bylo uvedeno do provozu 2. října 2015 na lince Polička – Svitavy a za půl roku provozu naše vozy najezdily 2,6 milionu kilometrů.

Luxusní typ autobusu zajišťuje dopravní obslužnost v devíti krajích naší republiky. A zatímco dříve tato značka autobusu byla výsadou zájezdové dopravy, dnes mění styl dopravní obslužnosti. Luxusním vozem jezdí děti do škol, cestující do zaměstnání či na nákupy.

Spokojenost cestujících jsme zaznamenali z téměř stovky reakcí, které nám na zavedení vozu Setra přišly.

Co cestující oceňují nejvíce?

Kromě klimatizace je to především prostornost a vzdušnost interiéru. Dále jsou nízkopodlažní, vybavena výklopnou plošinou pro nástup kočárku nebo invalidního vozíku. Rozšiřováním vozového parku o bezbariérová vozidla umožňuje ICOM transport pohodlnější cestování pro důchodce, maminky a cestující se zdravotním postižením.

Komfort cestování poskytují vysoké sedačky, které jsou typické spíše pro dálkové autobusy. ¨

„Zvolili jsme pro naše cestující autobusy, které splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria a mají designové prvky 21. století. Setra S 415 LE BUSINNESS je typ autobusu, který svým provedením symbolizuje nadstandardní evropský styl příměstského cestování," uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.

Kvalita, bezbariérovost, ekologičnost – to vše za rozumné provozní náklady. Zatímco v České republice je průměrné stáří autobusu 14 let, ve firmě ICOM transport řidiči řídí vozy s průměrným stářím nižším než 3 roky. Řízení nejmodernějšího autobusu je komfortem pro naše řidiče a zárukou bezpečnosti silničního provozu.

Technické údaje

Vozy Setra S 415 LE BUSINESS jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190.

Autobus Setra disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní ocel. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení.

V rámci koncernu má ICOM transport 37 procent nízkopodlažních autobusů.

Při výběru nových typů autobusů kladl koncern ICOM transport velký důkaz na ekologičnost provozu. Vozidla Setra S 415 LE BUSINESS splňují nejvyšší emisní normy EURO 6. Jako první dopravce v České republice začal ICOM transport nahrazovat vozidla EURO 5 vozidly EURO 6. Emisní normy pro vozidla EURO 6 jsou 5x nižší než u vozidla EURO 5 a 10 x nižší než u vozidla EURO 3 pro emise oxidu dusíku. Co se týká pevných částic, autobus Setra jich vyprodukuje 3 x méně, než u vozidla EURO 5 a 16 x méně, než u vozidla EURO 3.

V letošním roce jsou nejvýraznějším krokem koncernu úpravy a rekonstrukce autobusových nádraží.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

 

Soutěž o plnou školní aktovku pro prvňáčka

Pondělí, 23 Květen 2016 13:06

Jsou to právě autobusy koncernu ICOM transport, které doprovází prvňáčky za novým dobrodružstvím. S námi se mohou rodiče spolehnout, že dopravíme jejich děti bezpečně a včas.

Velký okamžik se pozvolna blíží, proto vyhlašujeme velkou soutěž pro všechny předškoláky. Budoucí prvňáček, který nakreslí nejhezčí autobus firmy ICOM, vyhraje vybavenou školní aktovku.

Pravidla jsou jednoduchá. Výtvor svého dítěte rodič zašle emailem na adresu naší redakce a tím se zařadí do slosování. Obrázky budou následně publikovány na naší facebookové stránce, kde jim můžete dávat palce nahoru.

Vítězí ten obrázek, který získá nejvíce To se mi líbí. Autor obrázku se může těšit na plně vybavenou aktovku. „V aktovce budoucí školák najde plno potřebných věcí od penálu po pastelky a nebude chybět ani malé překvapení," říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport s tím, že

Soutěž začíná 20. května a potrvá přesně jeden měsíc, uzávěrka je 20. června. A koná se ve všech našich divizích.

Aby se mohlo zapojit, co nejvíce dětí budou informovány i mateřské školy ve všech krajích.

Adresa pro zasílání obrázků: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Vyhlášení vítěze se uskuteční prostřednictvím facebookové stránky společnosti a na magazínu www.modra-vlna.cz.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

   

Dvě stovky lidí si vyzkoušely práci řidiče. Někteří z nich rozšíří naše řady

Úterý, 03 Květen 2016 10:03

Víte, jak lehce se řídí autobus? Myslíte, že je těžké rozjet se s kamionem? Své by o tom mohly říct dvě stovky návštěvníků, které v sobotu zavítaly do areálu firmy ICOM transport. Za volanty našich vozů se vystřídali muži i ženy všech věkových kategorií.

Aktivním přístupem se koncern ICOM transport snaží vyvrátit představu, že řízení velkých vozů je náročné a určené pro muže. A rozšířit řady řidičů a řidiček autobusů i nákladních vozů.

„Veřejnost zajímá jaké to je řídit naše vozy. Proto jsme se rozhodli přiblížit náš svět, který budí ohromný respekt. Jsme rádi, že přišlo tolik návštěvníků a našla se mezi nimi řada zájemců o práci za volantem," uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva.

Příležitost seznámit se s našimi vozy měli i zájemci vlastnící řidičské oprávnění skupiny B, pro které máme připravený rekvalifikační program. Úhrada rozšíření řidičského oprávnění je jedním z celé řady benefitů, které firma ICOM transport poskytuje.

Dveře našich vozů se pro veřejnost otevřely v 11 hodin a od té doby se stroje nezastavili. Zájemci z řad mužů chtěli vyzkoušet především kamion. Byli však i tací, kteří přišli cíleně za naším nejmodernějším autobusem Setra.

Ženy pokukovaly hlavně po autobusech. Usednout za volant, zavřít dveře, rozjet se, plynule projet trasu a v cíli zastavit – všechny to zvládly na jedničku. Vše pod dohledem zkušených instruktorů.

„Lehké ovládání, tak pohodlnou sedačku a ten prostor kolem sebe v osobáku nemám," usmála se jedna z účastnic Aneta Hrdličková.

Nestihli jste přijít do Jihlavy? Nevadí. Akci pořádáme ve všech divizích naši společnosti.

Tak přijďte a vyzkoušejte jaké to je, řídit Mercedes.

KDY: v průběhu měsíců duben-červen, vždy od 10:00 do 11:00 vyhrazený čas pro zvané hosty a novináře, od 11:00 do 14:00 hod. pro širokou veřejnost

KDE: na všech divizích společnosti

Datum

Město

Místo konání

Pořadatel

7.5.

Vlašim

Areál firmy

CSAD  BENEŠOV      

14.5.

Slaný

Autobusové nádraží

ČSAD Slaný     

21.5.

Třeboň

Autobusové  nádraží

ČSAD J  Hradec         

28.5.

Ústí nad Orlicí

Areál firmy

ČSAD  Ústí n/Orlicí     

4. 6.

Třebíč

Autobusové.nádraží

TRADO  MAD,TRADO  BUS

11.6.

Jindři. Hradec

Autobusové nádraží

ČSAD J.Hradec         

18.6.

Pelhřimov

Areál firmy

ICOM  Jihlava 

 

Více o společnosti

 

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport  provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

 

 

 

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

 

 

   

ICOM transport a.s. Vás zve na akci s názvem

Úterý, 19 Duben 2016 13:51

„Den s ICOM transport - Přijďte si zajezdit s Mercedesem“

 

Chcete si vyzkoušet práci řidiče autobusu nebo kamionu? Obáváte se velké techniky? Máte řidičský průkaz pouze skupiny B? Nevadí, přijďte a uvidíte.

Číst dále: ICOM transport a.s. Vás zve na akci s názvem

   

Nocovna v Telči byla předána do užívání

Čtvrtek, 17 Březen 2016 08:07

 Dopravní koncern ICOM transport má v letošním roce v plánu velké stavební investiční úpravy a opravy. Do plánovaných akcí patřila i nocovna v Telči, která byla přebudována za více než 2,5 milionu korun a v úterý 15. března 2016 byla slavnostně předána do užívání.

Číst dále: Nocovna v Telči byla předána do užívání

   

Strana 11 z 20

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.