Tiskové zprávy

„Ekologii se věnujeme nadstandardně,“ říká Zdeněk Kratochvíl. Nižší ekologickou třídu než Euro 5 u nás nenajdete

Středa, 24 Srpen 2016 08:00

Stáří nebo spíše mládí každého vozového parku je důležité. Stanovuje totiž množství emisí, které vozy zde umístěné vypouští do ovzduší. Pevným pravidel je v tomto případě „čím mladší, tím ekologičtější".

Společnost ICOM transport nemá z pohledu ekologičnosti svých vozů na trhu konkurenci. Nákupem nových autobusů a kamionů za poslední rok se průměrné stáří vozového parku společnosti snížilo na 3 roky. Celorepublikový průměr je přitom několikanásobně vyšší.

Z autobusů jsou těmi nejmladšími vozy Setra S 415 LE Business a Mercedes-Benz Intouro. Tyto typy svým provedením symbolizují nadstandardní evropský styl příměstského cestování.

V ještě lepší konci je ale vozový park kamionů. Jeho průměrné stáří po letošním nákupu čítá maximálně 1,5 až 2 roky. Dodávka 75 nových modelů značky Mercedes Actros MP4 1845 MB LS za 220 milionů korun aktuálně probíhá.

Co je ale nejdůležitější, všechny nové vozy splňují nejvyšší emisní limity EURO 6. Díky tomu se ročně spálí o 1.082 tun motorové nafty méně. Tím také dojde ke snížení emisí CO2 do ovzduší, a to o neuvěřitelných 3.431 tun (což je jako 528 slonů afrických).

„Ekologii se věnujeme nadstandardně. Od roku 2013 nejezdí v barvách ICOMu vozy nižší ekologické třídy než Euro 5. V současné době již máme 41 procent vozového parku ekologické třídy Euro 6 a zbytek činí Euro 5," uvedl generální ředitel společnosti ICOM transport Zdeněk Kratochvíl.

Setra1 Setra2

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

 

Čekání na autobus si cestující v Ústí nad Orlicí nově mohou zpříjemnit výbornou kávou

Čtvrtek, 28 Červenec 2016 12:00

Čekáte na autobus a máte dlouhou chvíli? Zkraťte si ji výbornou kávou.
Nově tak mohou učinit cestující na autobusovém nádraží v Ústí nad Orlicí. Právě v těchto dnech tam byl spuštěn provoz nového Kafe baru.

"Kafe bar" je vozík zařízený k prodeji kávy. Toto zařízení zde provozuje obecně prospěšná společnost Rytmus Východní Čechy. Cestující si mohou pochutnat na dobré kávě. Obsluha jim připraví espresso, cappuccino  nebo jiné, ale hlavně vždy se širokým úsměvem.

Rytmus Východní Čechy je organizace, která lidem se znevýhodněním pomáhá najít si práci. Učí je dovednosti, které potřebují k větší samostatnosti a nezávislosti v běžném životě. Společnost také podporuje lidi s mentálním postižením, kteří se učí vyjadřovat svoje názory a hájit svá práva a práva dalších lidí s postižením.

Bezplatně poskytnutý prostor na našem autobusovém nádraží umožní této obecně prospěšné společnosti výtěžek z prodeje použít pro další využití. Tak se náš koncern opět dostává na pole charitativní pomoci těm, kteří jsou celkově znevýhodněni, a je třeba jim pomoci při začleňování do běžného způsobu života. Koncern ICOM transport podporuje charitativní činnost v různých místech a různými prostředky.

„Na této akci je mi sympatické, že se nežádá o peníze, ale o šanci, kde se může i zdravotně postižený seberealizovat a nejen sám sobě dokázat, že umí být přínosem. Naše společnost se zajímá o problematiku integrace lidí se zdravotním znevýhodněním a řečí čísel mohu uvést, že v koncernu máme 37%  nízkopodlažních autobusů, " říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

Velkou roli v procesu inkluze lidí s potížemi mají opatrovníci, rodiče, poskytovatelé sociálních služeb, úřady a další instituce. Většina těchto institucí pracuje na principu dobrovolnosti a jen málo je jich plně napojeno na státní rozpočet. Spíše se jedná o využití různých fondů a především spoléhají na pomoc sponzorů, kteří jsou vždy tam, kde je potřeba a to platí o koncernu ICOM transport a.s. jednoznačně.

20160628 100501 00120160628 101339

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport  provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

   

ICOM transport sponzoruje 13. ročník MHF Třeboňská nocturna

Pátek, 01 Červenec 2016 12:52

V letošním roce proběhne již 13. ročník koncertů a souvisejících společenských akcí Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna, který se koná ve dnech 5. 7. – 9. 7. a 6. 8. 2016 v Třeboni. Koncern ICOM transport je jedním ze sponzorů tohoto kulturního svátku, který navštíví mnoho významných hostů od nás i z ciziny.

Účast a prezentace naší firmy na tomto kulturním setkání ukazuje, jak široký je záběr aktivit firmy ICOM transport a.s. Všude tam, kde jezdí naše modrobílé autobusy, prezentujeme i svou účast při konání nejen charitativních, ale i kulturních aktivit.

„V moderní dopravě i kultura má své místo a proto je naše firma vidět i mimo oblast naší hlavní činnosti, dopravy." říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM transport a.s. a dodává: „podpora kulturních počinů je součástí života naší firmy."

Koncerty a setkání se budou konat převážně pod širým nebem, v reprezentativních místech města. V zámeckém parku, na nádvoří městské radnice nebo v divadle. Účast přijali věhlasní umělci jako např. houslový virtuóz Pavel Šporcl, Gipsy Way Ensemble, tenor Štefan Margita a další.

O tom, že firma ICOM transport a.s. nežije jenom dopravou, se můžete přesvědčit na stránkách internetového časopisu Modrá vlna ICOM transport, kde jsou pravidelně uveřejňovány články, rozhovory a zprávy o činnosti firmy a jejím širokém poli působení.

   

Stávka řidičů hrozí, ale u jiných dopravců. Na ICOM transport je spolehnutí!

Úterý, 21 Červen 2016 09:07

Už od začátku roku řidiči linkových autobusů po celé republice hrozí stávkou. V lednu se dokonce situace vyhrotila natolik, že jich několik v Královéhradeckém kraji usedlo za volant v reflexní vestě. Vyjádřili tak nespokojenost s platovými podmínkami. Řidiči, kteří jezdí v modrých autobusech ICOM transport, ale zůstali ve svých uniformách, stávkovat totiž nemusí.

Řidiči linkových autobusů mnoha dopravních společností po celé České Republice hrozí stávkou. Mezi nespokojené zaměstnance ale nepatří ti, kteří jezdí pro ICOM transport.

„Se svou prací jsem velmi spokojen. Jezdím pravidelnou linku a práce mě baví. Rozhodně bych jí za nic nevyměnil," usmál se řidič Stanisla Válal.

Veřejnou autobusovou dopravu v koncernu ICOM transport zajišťuje 930 řidičů. Důvěra, která vzájemně upevňuje vztahy mezi nimi a zaměstnavatelem je založena na výhodných platových podmínkách a oboustranné spolehlivosti. Dalším důkazem může být i loňská Jablonecká stávka, které se naši řidiči také nezúčastnili.

Společnost totiž každoročně platy řidičů zvyšuje. Podle finančních ukazatelů koncernu se v roce 2013 začínalo na průměrném platu 18.749 Kč měsíčně pro řidiče autobusové dopravy. Minulý rok se již průměrná mzda pohybovala ve zcela jiných číslech, a to na průměrné částce 22.102 Kč.

Letošní rok ale přinesl kromě pravidelného zvýšení platu i další benefity. Flexi passy a jiné zvýhodnění mohou konečný plat letos navýšit až o 4.000 Kč.

A jaká je odhadem průměrná letošní mzda řidiče linkového autobusu? Až 23.502 Kč, plus 2.513 Kč diet! Firma totiž od dubna letošního roku výrazně zvýšila placení doby čekání, což činí navýšení platu v průměru o 2.500 Kč na řidiče.

„O své řidiče se staráme. V loňském roce vzrostly platy o 12 procent a podobný nárůst očekáváme i letos," doplnil Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel společnosti ICOM transport. Jezdit s modrými autobusy se tedy vyplatí za každé situace.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

   

ICOM transport: Business autobusy Setra přepravují naše cestující do zaměstnání již půl roku

Úterý, 21 Červen 2016 09:05

Setrou do zaměstnání? Před rokem možná stejně nepředstavitelné jako největší dopravní letadlo světa v Praze.

A zatímco dvoupatrový Airbus A380 začíná létat přímou linku mezi Prahou a Dubají až nyní, naše nejmodernější nízkopodlažní autobusy jezdí po silnicích již půl roku.

Koncern ICOM transport nakoupil v loňském roce 140 autobusů Setra, top značku koncernu Mercedes-Benz, od německého výrobce Daimler. První vozidlo bylo uvedeno do provozu 2. října 2015 na lince Polička – Svitavy a za půl roku provozu naše vozy najezdily 2,6 milionu kilometrů.

Luxusní typ autobusu zajišťuje dopravní obslužnost v devíti krajích naší republiky. A zatímco dříve tato značka autobusu byla výsadou zájezdové dopravy, dnes mění styl dopravní obslužnosti. Luxusním vozem jezdí děti do škol, cestující do zaměstnání či na nákupy.

Spokojenost cestujících jsme zaznamenali z téměř stovky reakcí, které nám na zavedení vozu Setra přišly.

Co cestující oceňují nejvíce?

Kromě klimatizace je to především prostornost a vzdušnost interiéru. Dále jsou nízkopodlažní, vybavena výklopnou plošinou pro nástup kočárku nebo invalidního vozíku. Rozšiřováním vozového parku o bezbariérová vozidla umožňuje ICOM transport pohodlnější cestování pro důchodce, maminky a cestující se zdravotním postižením.

Komfort cestování poskytují vysoké sedačky, které jsou typické spíše pro dálkové autobusy. ¨

„Zvolili jsme pro naše cestující autobusy, které splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria a mají designové prvky 21. století. Setra S 415 LE BUSINNESS je typ autobusu, který svým provedením symbolizuje nadstandardní evropský styl příměstského cestování," uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.

Kvalita, bezbariérovost, ekologičnost – to vše za rozumné provozní náklady. Zatímco v České republice je průměrné stáří autobusu 14 let, ve firmě ICOM transport řidiči řídí vozy s průměrným stářím nižším než 3 roky. Řízení nejmodernějšího autobusu je komfortem pro naše řidiče a zárukou bezpečnosti silničního provozu.

Technické údaje

Vozy Setra S 415 LE BUSINESS jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190.

Autobus Setra disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní ocel. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení.

V rámci koncernu má ICOM transport 37 procent nízkopodlažních autobusů.

Při výběru nových typů autobusů kladl koncern ICOM transport velký důkaz na ekologičnost provozu. Vozidla Setra S 415 LE BUSINESS splňují nejvyšší emisní normy EURO 6. Jako první dopravce v České republice začal ICOM transport nahrazovat vozidla EURO 5 vozidly EURO 6. Emisní normy pro vozidla EURO 6 jsou 5x nižší než u vozidla EURO 5 a 10 x nižší než u vozidla EURO 3 pro emise oxidu dusíku. Co se týká pevných částic, autobus Setra jich vyprodukuje 3 x méně, než u vozidla EURO 5 a 16 x méně, než u vozidla EURO 3.

V letošním roce jsou nejvýraznějším krokem koncernu úpravy a rekonstrukce autobusových nádraží.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Sledujte nás také na facebooku a na Modré vlně www.modra-vlna.cz.

   

Strana 11 z 21

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.