Tiskové zprávy

PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTÍ ICOM TRANSPORT A.S. A TRADO-BUS, s.r.o.

Středa, 05 Září 2012 17:15

PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTÍ ICOM TRANSPORT A.S. A TRADO-BUS, s.r.o.

k vyhlášené stávkové pohotovosti jejich zaměstnanců

Kraj Vysočina je dle zákona povinen zabezpečit občanům za pomoci veřejných dopravních prostředků přístup k lékařům, do zaměstnání, do škol apod. Za tímto účelem si objednává dopravu v přesně stanoveném rozsahu kilometrů. Maximální výše jízdného je regulována státem a zdaleka nepokrývá ani náklady dopravců. Tyto nekryté náklady je kraj jako objednatel proto ze zákona povinen dopravcům v rámci tzv. prokazatelné ztráty uhradit. Vzniklou ztrátu dopravce dokládá kraji pravidelně každý měsíc a je povinen umožnit kdykoliv provedení její kontroly.

Za rok 2011 neuhradil Kraj Vysočina náklady ve výši 15,5 mil. Kč a dále odmítá celou prokazatelnou ztrátu uhradit i v roce 2012. V rozporu s vlastním, níže uvedeným stanoviskem jeho zastupitelstva hodlá uhradit pouze částku, která je dokonce nižší, než jakou hradil v roce 2006.

Zveřejněno: 5.9.2012

Číst dále: PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTÍ ICOM TRANSPORT A.S. A TRADO-BUS, s.r.o.

 

ČSAD Jindřichův Hradec – investice 6,5 milionu – bezbariérové autobusy

Pondělí, 13 Srpen 2012 11:47

Společnost ČSAD Jindřichův Hradec, člen dopravního koncernu ICOM transport, investovala do modernizace vozového parku. Do provozu byly uvedeny nové autobusy Intouro značky Mercedes-Benz se speciální plošinou pro obsluhu imobilních občanů. Investice cca 6,5 milionu výrazně usnadní cestování handicapovaným lidem.

Zveřejněno: 5.6.2012

Číst dále: ČSAD Jindřichův Hradec – investice 6,5 milionu – bezbariérové autobusy

   

Společnost TRADO předvedla cestujícím nové autobusy

Pondělí, 11 Červen 2012 12:52

Třebíčané si mohli přijít prohlédnout zbrusu nové autobusy městské autobusové dopravy. Společnost TRADO ukázala lidem tři zcela nová vozidla značky MANN. Ukázka autobusů se konala ve čtvrtek 22. prosince na Karlově náměstí od 10 do 12 hodin. Poté uvedl dopravce vozidla do provozu na běžné linky a až do 20 hodin v nich cestující jezdili bez jízdného.

Zveřejněno: 20.12.2011

Číst dále: Společnost TRADO předvedla cestujícím nové autobusy

   

Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů MERCEDES BENZ

Pondělí, 11 Červen 2012 12:45

Jihlava, 8. listopadu 2010 – Společnost ICOM transport a.s. pořizuje pro region Vysočiny za podpory evropského rozvojového fondu ROP Jihovýchod nové bezbariérové autobusy Intouro a Conecto značky Mercedes-Benz. Pro letošní rok bude na Vysočinu dodáno sedmnáct vozidel Intouro a jedno typu Conecta z tohoto Evropou podpořeného projektu. Nízkopodlažní autobusy budou nasazeny na linky základní dopravní obslužnosti financované z rozpočtu kraje Vysočina. Zbylá vozidla budou dodána v průběhu příštího roku. Podobná zakázka v oblasti linkových autobusů je v takovém množství a s touto komfortní výbavou pro vozíčkáře v České republice unikátní.

Zveřejněno: 8.11.2010

Číst dále: Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů MERCEDES BENZ

   

Reakce na článek v MF dnes v příloze Vysočina, 23.11.2010

Pondělí, 11 Červen 2012 12:43

Všechny pneumatiky společnosti ICOM transport a.s. vyhovují provozu. Výměna pneumatik probíhá v závislosti na počasí. Autobusy na dálkových spojích, které přepravují osoby na dálnici se řídí dopravní značkou Zimní výbava. Vzhledem k tomu, že sídlo společnosti je na Vysočině, věnujeme tomuto tématu oproti jiným dopravcům v rámci ČR, zvýšenou pozornost každoročně. V rámci koncernu ICOM transport pořizujeme na zimní období pneumatiky v objemu 12mil. Kč. V současné době máme skladem 102 pneumatik vodících a 102 záběrových, které odpovídají normě.

Číst dále: Reakce na článek v MF dnes v příloze Vysočina, 23.11.2010

   

Strana 19 z 20

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.