Tiskové zprávy

Vláda slíbila navýšení platů řidičům autobusů

Čtvrtek, 09 Únor 2017 12:29

S účinkem od 1. 1. 2017 došlo k novele nařízení vlády týkající se odměňování řidičů. Novela přesunula řidiče ze třetí tarifní skupiny do páté tarifní skupiny, čímž vzrostla nejnižší zaručená mzda z 80,50 Kč/hodinu na 98,10 Kč/hodinu. Odměna za dobu čekání mezi spoji je nově 90 % hodinové sazby. Nově zavedený příplatek za náročné pracovní prostředí ve výši 6,60 koruny za hodinu.

Zatím však není jasné, kdo potřebné peníze poskytne. Vláda nebo kraje?

Číst dále: Vláda slíbila navýšení platů řidičům autobusů

 

Cestující se dočkají proměny autobusového nádraží ve Svitavách

Pátek, 20 Leden 2017 11:31

Cestující ve Svitavách se mohou těšit na moderní autobusové nádraží, které je pro veřejnost přehledné a komfortní se sjednocenými designovými prvky.

Po rekonstrukci autobusového nádraží v Dačicích jsou na řadě Svitavy a v současné době pracujeme na novém autobusovém nádraží v Humpolci.

„Rozsáhlé investice do opravy a modernizace budovy na svitavském autobusovém nádraží se pohybují okolo 3.200.000 korun. Dokončení přestavby bude ještě stát necelé čtyři miliony korun. Vynaložené finanční prostředky přinesou cestujícím komfortnější a příjemnější čekárnu," sdělila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a. s.

P1190241P1190242

Číst dále: Cestující se dočkají proměny autobusového nádraží ve Svitavách

   

Moderní autobusy s technologií 21. století v Třebíči zajistí ICOM transport a.s.

Úterý, 20 Prosinec 2016 11:52

Koncern ICOM transport a.s. uspěl v dalším výběrovém řízení a od 1. ledna 2017 bude nadále zabezpečovat MHD v Třebíči.

Mercedes-Benz SprinterMercedes-Benz Conecto

Číst dále: Moderní autobusy s technologií 21. století v Třebíči zajistí ICOM transport a.s.

   

Nově zrekonstruovaná budova autobusového nádraží v Dačicích splňuje trendy 21. století

Úterý, 15 Listopad 2016 08:00

Cestující v Dačicích se mohou těšit na novou budovu autobusového nádraží. Ta prošla kompletní přestavbou a oproti původní podobě byla zkrácena.

„Čekárna bude poskytovat důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě," vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

Číst dále: Nově zrekonstruovaná budova autobusového nádraží v Dačicích splňuje trendy 21. století

   

ICOM transport má 119 nových autobusů a 4 minibusy. Cestující se mohou těšit na 77 Seter, 42 Intour a 4 Sprintery

Pondělí, 12 Září 2016 09:45

Koncern ICOM transport a.s. opět modernizuje svůj vozový park. V současné době se do provozu uvádí 77 nízkopodlažních linkových autobusů Setra S 415 LE business. Dalších 42 autobusů je značky Mercedes-Benz Intouro a zbylé 4 vozy jsou minibusy Mercedes-Benz řady Sprinter Transfer.

„Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria a mají designové prvky 21. století. Nejmodernější linkové autobusy nabízí velký prostor maminkám s kočárky či hendikepovaným občanům na invalidním vozíku," říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, a.s.

 

Intouro

Setra

Sprinter Transfer

ČSAD Benešov

4

7

4

ČSAD Jindřichův Hradec

5

9

 

ČSAD Slaný

2

19

 

ČSAD Ústí nad Orlicí

15

22

 

ICOM

11

13

 

TRADO-BUS

5

7

 


Vozy nové generace

Vozidla Setra S 415 LE business jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190.

Autobus Setra S 415 LE business disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou například antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace­ stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní ocel. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení.

Mercedes-Benz Intouro nabízí moderní standard cestování v 21. století. Prostor pro kočárky a invalidní vozíky, bezbariérová přeprava včetně zádržného systému pro ukotvení invalidního vozíku, komfortní sedadla až pro 49 cestujících a 34 míst ke stání, velký zavazadlový prostor, klimatizace interiéru. To je jen krátký výčet jeho předností.

Mercedes-Benz Sprinter Transfer má atraktivní vzhled, rozsáhlou bezpečnostní výbavu a nově upravená pohodlná sedadla „Inter-Star Sprinter". Splňuje téměř všechny dnešní nároky na kompaktní a současně obratný minibus, je dostatečně velký pro linkovou a kyvadlovou dopravu i pro jednodenní zájezdy. Varianta Sprinter Transfer 55 nabízí místo k sezení až pro 22 cestujících a sériově vyráběnou speciální záď s integrovaným víkem zavazadlového prostoru namísto zadních křídlových dveří.

Ekologický provoz a klimatizovaný prostor pro cestující

Při výběru nových typů autobusů kladl koncern ICOM transport velký důraz na ekologičnost provozu. Vozidla Setra S 415 LE business a Mercedes-Benz Intouro splňují nejvyšší emisní limity EURO 6. Průměrné stáří vozového parku je nyní 2,5 roku, přičemž celorepublikový průměr činí neuvěřitelných 14 let. Oba typy nových autobusů jsou plně klimatizované, tzn. jak prostor pro cestující, tak i prostor pro řidiče.

Nová pracovní místa

V rámci modernizace vozového parku rozšiřuje společnost ICOM transport a.s. svůj tým o další řidiče a řidičky. Aktuální nabídku volných pracovních míst je možné najít na www.modra-vlna.cz.

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stala jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává více jak 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

   

Strana 9 z 20

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.