Sbírka víček pro nemocného Davídka úspěšně pokračuje dál

Řidiči autobusů na všech linkách dopravního koncernu ICOM transport od konce dubna vybírají víčka od pet lahví. Pomáhají tak sbírce pro šestnácti měsíčního Davídka, který od narození trpí hypotonickým syndromem – vážným onemocněním mozku. Včera zástupci ICOM transport a Hitrádia Vysočina odvezli do sběrny dosavadní výtěžek a na charitativní konto vložili 20.000,- Kč

Od počátku akce „Sbírka pro Davídka“ slučuje finanční dary a víčka od pet lahví, jejichž první část byla včera prodána do specializované sběrny. Výtěžek z prodeje víček byl vložen na sbírkové konto. Celkem bylo 27.6. odvezeno 2.660 kg víček. Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, k úspěšnosti sbírky dodává: „Od začátku se nám líbilo, že přispět může skutečně každý. Pomáhá každé víčko a taškami v autobusech, kde se víčka shromažďují, jsme chtěli všem usnadnit cestu k pomoci.“

MfDnes - 28červen
Mf Dnes - 28. červen

Ve všech autobusech koncernu ICOM transport jsou stále tašky, do kterých se víčka od cestujících vybírají. Cestující mají tak šanci odevzdávat víčka i u řidičů dceřiných společností ICOM transport - ČSAD Benešov, Slaný, Jindřichův Hradec, Ústí nad Orlicí a TRADO BUS. Více jak 800 linkových autobusů jezdí takřka po celé České republice. Aktivitu pomocníků komentuje Kateřina Kratochvílová: „ Od řidičů vím, že se najdou tací, kteří nosí takřka denně jedno dvě víčka. Našli se však i velcí podporovatelé. Třeba hasiči z Bučiny a školáci ze ZŠ v Úpici a benešově, kteří nám zavolali, že mají připraveno dohromady přes třicet pytlů víček.“

DSC 0097a DSC 0103a
Vykládka víček Uložení víček - skládek byl plný

Přesto, že nastává čas prázdnin a dovolených, sbírka pokračuje dál. Cestující mohou stále odevzdávat víčka do připravených tašek. „ Hlavní účel sbírky je Davídkovi zajistit potřebnou nákladnou rehabilitaci. V tuto chvíli je „zajištěna“ z cca 50%. Víčka proto vybíráme dál a věříme, že díky pochopení cestujících se dobrá věc podaří. Všem podporovatelům patří za pomoc velký dík“ : dodává na závěr K. Kratochvílová.

Davídkovi je nyní 17 měsíců, sám nedokáže sedět, neleze, nepřetáčí se, nechodí a trápí ho každodenní vysilující zvracení, které ho brzdí v mnoha věcech. Davídek bojuje ze všech sil, ale jeho tělo mu to nedovolí. Výtěžek sbírky má pomoci zajistit speciální kočárek a intenzivní rehabilitaci. Pomoci nyní můžete i vy. Organizátory sbírky je sdružení Konto bariéry 77 a v kraji Vysočina ji podporuje Hitrádio Vysočina.

DSC 0111a DSC 0115a DSC 0147a
Nakládka víček při odvozu do sběrny

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.