Tisíc lidí si vyzkoušelo práci řidiče na akci Den s ICOM

Druhý ročník akce „Den s ICOM transport - Přijďte si zajezdit s Mercedesem“ se uskutečnil na šesti místech republiky. Pokaždé se jednotlivých akcí zúčastnily stovky návštěvníků. Autobusy a nákladní vozy si prohlédlo téměř 1.000 lidí a většina z nich si také zařídila.
DSI

Účastníci mohli během Dne s ICOM nakouknout pod pokličku profese řidičů. Kromě představení samotných vozů poznali také zázemí a pohodlné pracoviště za volantem. Pod dohledem zkušených instruktorů z autoškoly si zařídili stroje za miliony korun. Vyzkoušet si práci řidiče bylo zkrátka velkým lákadlem.

„Byl to skvělý zážitek. Ačkoliv mám pouze řidičský průkaz skupiny B, měl jsem možnost zkusit si zařídit autobus. Nečekal jsem, že je to tak snadné a hlavně komfortní,“ žasl po zkušební jízdě pan Dalibor, který přijel na Den s ICOM.

Mezi návštěvníky se našli i takoví, kteří následující pracovní den přijeli na personální oddělení a ptali se po práci. Tak jako v případě pana Hřebíčka. Ten dorazil na Den s ICOM do Jihlavy až ze Svitav, aby měl možnost prohlédnout si kamion a především se s ním projet. Vše ho zaujalo natolik, že měl zájem u společnosti pracovat a nakonec také nastoupil na rekvalifikační kurz. Úhrada rozšíření řidičského oprávnění je jedním z celé řady benefitů, které firma ICOM transport svým zaměstnancům poskytuje.

Touto akcí se koncern ICOM transport snaží přiblížit veřejnosti a představit pozitivní změny v práci řidiče a vyvrátit představu, že řízení velkých vozů je náročné a určené pro muže.

„Veřejnost zajímá, jaké to je, řídit naše vozy. Proto jsme se rozhodli přiblížit jim svět dopravy. Za volant mohou usednout jak muži, tak i ženy,“ uvedla Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva.

Dveře našich vozů se pro veřejnost otevřely pokaždé od 11 do 14 hodin a během této doby se stroje nezastavily.

Zkrátka nepřišly ani děti. Když si dostatečně prohlédly naše vystavené vozy, mohly se vrhnout na skákací hrad a rodiče je často nemohli přivolat zpět.


Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

Kontakt

icom logo

Adresa: Jiráskova 1424/78, JIHLAVA 

Telefon: +420 567 121 111

E-mail: info@icomtransport.cz

Nabídka práce

Z NAŠÍ NABÍDKY VYBÍRÁME:

  • ŘIDIČ KAMIONU
  • ŘIDIČ AUTOBUSU
  • AUTOMECHANIK
  • PŘIJÍMACÍ TECHNIK
  • DISPEČER

VÍCE V SEKCI VOLNÁ MÍSTA >> 

JAK U NÁS PROBÍHÁ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ:

  • Z přijatých životopisů vybereme uchazeče, kteří nejlépe odpovídají našim požadavkům. Těmto uchazečům zavoláme a pozveme je do výběrového řízení. Ostatním pošleme email s informací, že jsme je do výběrového řízení nevybrali.
  • Výběrové řízení může mít 1 – 3 kola a probíhá formou individuálního pohovoru. Uchazeči se setkají s modelovými situacemi, osobnostními dotazníky, odbornými a jazykovými testy.
  • V závěru výběrového řízení účastníky informujeme o dalších krocích a o termínu, do kterého můžou očekávat naše vyjádření.
  • Při úspěchu ve výběrovém řízení dostane vybraný uchazeč konkrétní nabídku a po vzájemné dohodě následuje podpis pracovní smlouvy.