Přejít k obsahu | | Přejít k vyhledávání

ICOM Transport

O naší společnosti

Kdo jsme?

Dopravní uskupení ICOM transport je téměř 30 let jednou z největších dopravních společností v České republice. Každý den v roce včetně víkendů, svátků a prázdnin zajišťují naše autobusy dopravní spojení pro obyvatele hned několika krajů a významné úspěchy zaznamenává naše společnost i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě.

 • 29

  let na trhu

 • 800

  autobusů, které převezou ročně přes 40 milionů cestujících 

 • 250

  souprav nákladních vozidel

 • 1500

  zaměstnanců

Díky využití nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz dovedeme nabídnout našim klientům služby s vysokou kulturou každodenního cestování. V současné době provozuje dopravní uskupení ICOM transport 800 autobusů, 250 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1 500 pracovníků. Své služby nabízí také autorizovaný servis Mercedes-Benz, síť čerpacích stanic, služby měření emisí a myčky vozidel.

 

V nákladní dopravě nabízí náš tým partnerům naše know-how a řešení šitá na míru tak, aby měli efektivní dopravu bez problémů. Výjimkou nejsou vozidla 24 hodin v provozu či nákup 100 vozidel splňujících speciální potřeby přeprav. Obchodní partnery jsme schopni vždy přesně informovat o poloze vozidla.

ICOM transport se jako velká dopravní společnost zaměřuje také na celou řadu společensky prospěšných aktivit, v jejichž rámci cílí nejenom na své zaměstnance, ale také na všech 40 milionů cestujících, které ročně převeze svými autobusy. Jednoznačným potvrzením dlouhodobého společensky odpovědného přístupu je například Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost, která oceňuje snahy společností a organizací o integraci sociálních, environmentálních, etických a lidskoprávních zájmů do svých provozních činností.

Velký důraz klade ICOM transport také na ekologii, přičemž nejvýznamnější aktivitou v této oblasti je neustálá obměna a modernizace vozového parku. Většina vozů díky tomu splňuje nejpřísnější emisní normu EURO 6, čímž se daří snížit emise oxidu dusíku a pevných částic až o 200 tun a snížit spotřebu o cca 1 600 tun nafty. Kromě toho se ICOM transport zaměřuje také na obnovitelné zdroje, investice do úsporného osvětlení a vytápění, zodpovědné třídění plastů, papíru, baterií, tonerů a jiných materiálů a na další aktivity.

Historie

1994 - Vstup Zdeňka Kratochvíla do ČSAD Jihlava a.s. Podnik prochází podstatnými změnami v organizaci i v ekonomickém řízení.

1996 - ČSAD Jihlava a.s. vystupuje z anonymity ostatních ČSAD a mění své obchodní jméno na ICOM transport a.s.

1997 - Valná hromada odsouhlasila koupi ČSAD Pelhřimov a.s., ICOM transport a.s. je tak největší dopravní společností Českomoravské Vysočiny.

1998 - dokončení rekonstrukce a bourání starých dílen s přeměnou na servis Mercedes-Benz

1998 - autorizace servisu Mercedes-Benz v Jihlavě - první autorizovaný servis Mercedes-Benz na Vysočině

2000 - ICOM transport a.s. získává majoritní vlastnictví akcií ČSAD Jindřichův Hradec a.s., ČSAD Benešov a.s., ČSAD Slaný a.s. a ČSAD Ústí nad Orlicí a.s.

2001 - Získání certifikátu ISO 9001:2000 zahrnující činnost „Mezinárodní a tuzemská silniční doprava vlastními vozidly včetně dopravy řízené předpisy ADR a ATP“.

2003 - ICOM transport a.s. se stává 100% vlastníkem společností TRADO BUS, s.r.o. a TRADO MAD, s.r.o. se sídlem v Třebíči.

2021 - již 20 let úspěšně obhajujeme certifikát ISO (platná verze 9001:2015)

2022 - autorizace servisu Mercedes-Benz v Humpolci

 • 1995

  rok založení

 • Jihlava

  Centrála: Jiráskova 1424/78, 587 32 Jihlava

 • 4 mld. Kč

  Průměrný roční obrat společnosti

 • 800

  autobusů ve vozovém parku

 • 250

  nákladních vozidel ve vozovém parku

 • Vozový park

  Mercedes-Benz, Setra Rošero, Iveco, ISUZU

 • Modrá vlna

  e-magazín společnosti ICOM transport a.s.

 • E-mail

  Kontaktní e-mail: info@icomtransport.cz

Struktura společnosti

Od vstupu Zdeňka Kratochvíla do společnosti ČSAD Jihlava a.s. se společnost ICOM transport a.s. (do roku 1996 ČSAD Jihlava a.s.) neustále rozrůstá. První společností, která vstoupila do rodiny ICOM transport a.s., bylo ČSAD Pelhřimov a.s.

O tři roky později pořizuje ICOM transport a.s. majoritní podíl společností ČSAD Jindřichův Hradec s.r.o., ČSAD Slaný s.r.o., ČSAD Benešov s.r.o. a ČSAD Ústí nad Orlicí a.s. a začleňuje se mezi významná dopravní uskupení Evropy. Po rozsáhlých investicích do těchto společností a přechodu na jednotný systém řízení - uplatňovaný v ICOM transport a.s. – se dopravní uskupení stává i jedním z nejmodernějších.

V roce 2003 dochází k dalšímu posílení rodiny o dvě společnosti (TRADO-MAD, s.r.o. Třebíč a TRADO-BUS s.r.o. Třebíč), čímž si ICOM transport a.s. upevňuje svou pozici.