Přejít k obsahu | | Přejít k vyhledávání

ICOM Transport

ČSAD Ústí nad Orlicí

ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s. vznikla v roce 1994 privatizací podniku ČSAD Hradec Králové, s.p. V roce 2000 získalo majoritní podíl v této společnosti dopravní uskupení ICOM transport a od té doby je společnost jeho členem. Společnost tvoří provozovny v Ústí nad Orlicí, Jevíčku, Rychnově nad Kněžnou, Boskovicích a Slavkově u Brna.

V roce 2001 získal dopravní koncern ICOM transport a.s., jehož je ČSAD Ústí nad Orlicí součástí, certifikát ISO 9001:2000. Tento certifikát je pravidelně obnovován. V roce 2021 proběhla aktualizace certifikátu ISO 9001:2015 zahrnující činnost "Mezinárodní a tuzemská silniční doprava vlastními vozidly včetně dopravy řízené předpisy ADR a ATP. Servis a opravy vozidel Mercedes-Benz. Poskytování pravidelné veřejné osobní dopravy, městské hromadné dopravy a smluvní dopravy vlastními autobusy."

Pro více informací o dopravním uskupení ICOM transport navštivte tuto stránku.

Vzdělávání zaměstnanců probíhá za podpory Evropské unie:

Hlavní činnosti

PROVOZ VEŘEJNÉ LINKOVÉ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY:

  • V rámci pravidelné - linkové - autobusové dopravy provozujeme 119 moderních autobusů značky Mercedes-Benz. Převážně se jedná o linky v rámci Jihomoravského kraje.
  • K velké obnově dopravních prostředků došlo v roce 2021, kdy bylo pořízeno celkem 55 nízkopodlažních autobusů SETRA 415 LE splňující nejpřísnější evropské emisní limity EURO 6.
  • V roce 2022 bylo pořízeno dalších 9 nízkopodlažních autobusů Setra 418 LE.